V BRANKOVIŠTI. Liberecký kapitán Petr Nedvěd se natlačil za chomutovského

V BRANKOVIŠTI. Liberecký kapitán Petr Nedvěd se natlačil za chomutovského gólmana Matuše Kostúra. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Probuzení v pravý čas. Hokejisté Chomutova u dna přidrželi Liberec

• 0
Kdekdo jim vzhledem k bledé formě prorokoval, že se před reprezentační přestávkou zřítí na poslední místo, hokejoví Piráti ale udělali "tůdle nůdle".

V bitvě nejslabších v neděli vyhráli 2:1 po nájezdech v Liberci a padáka na dno odvrátili. A co víc, nestojí už na barážovém propadlišti, chomutovský nováček v tabulce extraligy poskočil na 12. místo.

"Mohli jsmemít 3 body, ale také všechno ztratit. Ve 2. třetině jsme se netrefili do prázdné, půl minuty do konce zápasu zase mohl skórovat Liberec. Za dva body jsme hrozně rádi," řekl chomutovský kouč Mikuláš Antonik.

"Neviděli jsme nejhezčí hokej, ale bylo to dáno i tím, že šlo o důležitý zápas. Snažili jsme se hrát dobře ve středním pásmu a vylepšit obranu," prozradil, co oproti pátečnímu domácímu kolapsu se Spartou změnil.

Chomutov v Liberci vedl díky přesilovkové trefě Lušňáka, který se obětavě vrhnul před branku a v pádu skóroval. Bílí Tygři potřebovali dvojnásobnou přesilovku, aby hosty dohnali; využil ji tahoun Nedvěd.

Nájezdy rozhodl Frolík, proměnil hned dva. "Viděl jsem, že gólman docela vyjíždí, tak jsem se mu snažil udělat kličku. Vyšlo to," uvedl Michael Frolík, chomutovské eso z NHL. "Byl to vyrovnaný zápas, pro nás bylo dobře, že jsme nehráli příliš v oslabení na rozdíl od minulých utkání." Trenéři na rozstřel poslali brankářské dvojky, domácí Vošvrdu za Pince a hosté Hanuljaka místo Kostúra. Podle dohody nesměl Liberec nasadit útočníka Dudu, posilu právě od Pirátů.

Litvínovu před reprezentační pauzou došel kyslík, pro čtvrtou porážku v řadě si zajel do Zlína; byla vysoká 1:5. Zlínské přesilovkové komando s hosty zatočilo; z první čtyř gólů byly dva v početních výhodách, jeden 2 vteřiny po převaze 5 na 3 a jeden v signalizované výhodě. Katem se stal útočník Honejsek, blažil ho hattrick.

"Při hře pět na pět jsme byli rovnocenným soupeřem, chyběl ale důraz před bránou. Opět rozhodly přesilovky, my je měli zase žalostné.

Schází střely. Chceme hrát do prázdné, to ale v dnešní době nejde," vyčítal Vladimír Jeřábek, kouč poražené Vervy. Zlín zdolal Litvínov posedmé v řadě!