ČESKÉ BUDĚJOVICE - PLZEŇ
42. kolo extraligy

Utkání komentuje Michal Cirmaciu

29:30
Plzeň v plném počtu. Hosté se pilně bránili. Dokonce se jim povedl i rychlý protiútok. Šindelovu střelu však Turek vyrazil. Málek chytil tvrdou střelu Posmyka od modré.
27:30
Dvě minuty za držení dostal Straka.
26:45
Plzeň po druhém inkasovaném gólu prudce zvedla otáčky. Začala napadat rozehrávku. Budějovice musely na tuhle změnu reagovat a tempo se tak zrychlilo.
25:01
Budějovice zvyšují na 2:0. Gřegořek nahrál Šimánkovi, který vystřelil z levého rohu. Málek puk vyrazil před sebe a pro Vaka byla dorážka do levého horního rohu jednoduchá.
24:35
Budějovice nepustily Plzeň do útočné třetiny. Až v závěru měli šanci Zelenka s Moravcem. Ale Zelenkova střela prošla Turkovi mezi betony jen těsně mimo branku.
22:35
Za držení odchází na trestnou lavici Adamský.
21:45
Padělek se od mantinelu snažil zadovkou překvapit Turka. Budějovický brankář přes bránící hráče nic neviděl, ale v poslední chvíli zasáhl a puk vyrazil.
20:01
Začala druhá třetina. Hřebejk je na ledě.
20:00
Konec první třetiny. Plzeň sehrála tuhle přesilovku líp než tu předchozí. Dařilo se jí udržet puk v útočném pásmu. Od modré stříleli Trnka a Hučko.
18:01
Ve středovém kruhu podrazil Hřebejk Důrase a jde na dvě minuty na trestnou lavici.
17:12
Gól není uznán. Brabenec hrál vysokou holí.
17:12
Brabenec tečoval prudkou střelu od modré a ta prošla Málkovi mezi betony. Plzeňský brankář se hned začal rozčilovat a tak si Hodek vyžádal konzultaci s videorozhodčím.
16:43
I další přesilovka byla sehraná za velké převahy domácích. Málek musel čelit prudké střele Hřebejka, který jel sám na branku.
14:43
Za naražení na hrazení si trest odpyká Vobořil.
14:23
Hučko je na ledě. Málek se ubránil dalším střelám Posmyka a Haranta. Za záda nepustil ani kličku Brabence.
12:30
Gřegořek je na ledě.
12:28
Budějovice vedou 1:0. Posmyk vystřelil od modré a Málek puk jen vyrazil před sebe. Do branky ho napodruhý protlačil Brabenec.
12:23
Dvě minuty za hrubost dostal Hučko.
10:30
Trest za držení hole si vysloužil Gřegořek.
10:20
Plzeň je v plném počtu. Nejnebezpečnější byly střely Kutláka a Posmyka. Z prosotru mezi kruhy vystřelil i Sailer. Jeho střelu vyrazil Málek lapačkou do rohu.
08:20
Za hrubost je vyloučený Trnka.
08:01
Sám před Turkem se ocitl Kracík, ale nepodařilo se mu protlačit puk po ledě do branky. Budějovický brankář si prostor pohlídal betony.
07:35
Ve středním pásmu obral Veselý o puk Pulpána a šel po pravé straně na Málka, ale v rozhodující chvíli špatně trefil puk.
05:55
Plzeň se teď chvíli držela v útočném pásmu, ale k pořádné střele se nedostala. Z protiútoku naopak zahrozily Budějovice. Kotrla proje po modré až do pásma a vystřelil. Málek však puk ztlumil na svém těle.
05:15
Hraje se bez šancí převážně ve středním pásmu.
04:08
Kutlákovu střelu od modré ještě tečoval některý s útočníků, ale Málek chytil puk do lapačky.
01:52
Teď zkoušel Málkovu pozornost Padělek od modré, ale plzeňský gólman byl pozorný a srazil puk do rohu kluziště.