Budějovičtí opět vyhazují.
45:40
Obránce Sičák vyhazuje puk přes všechny čáry.
45:18
Dvě minuty za hákování si na trestné lavici odsedí domácí Hudec, přesilová hra hostí.
44:45
Pardubický útočník Ondřej trefuje po bleskové akci horní tyčku Turkovy branky.
44:20
Od modré čáry střílel před branku na teč obránce Pardubic Šeda, puk byl ale sražen.
43:40
Budějovičtí jeli ve 3 na 2, Brabenec byl ale již dlouho na ledě a tak raději jen nahodil, brankář Hylák pohotově rozehrává. Budějovice jsou v náporu.
42:20
Útočník Hübl se obtočil na levém kruhu a poté švihem trefuje boční tyčku Hylákovy klece.
41:40
Diváci a trubači domácích bouřlivě povzbuzují svůj tým.
41:30
Brankář Lašák si nejprve stěžoval rozhodčímu Šindlerovi, že branku uznal. Poté dostal brankář Pardubic 10 minut za nesportovní chování, se stěžováním ale nepřestal a je vyloučen do konce zápasu, do branky přijíždí jeho náhradník Hylák.
41:30
Budějovice vstřelily branku a vedou 4:3, domácí Hudec prostrčil puk pod Lašákem, který byl v rozkleku, puk se zastavil za jeho zády na brankové čáře, odkud ho dorazil Hübl.
41:02
Domácí budou mít další početní výhodu, za nebezpečnou hru vysokou holí je vyloučen Ondřej.
40:40
V obrovské šanci se objevil Hudec, který střílel z prostoru brankoviště po přihrávce zpoza branky, Lašák zasáhl rozklekem. Budějovice jsou v náporu.
40:15
Brankář Lašák raději podržel puk před dojíždějícím Hüblem.
40:10
Zásahy brankářů: Lašák 27, Turek 12.
40:01
Třetí třetina byla zahájena.
40:00
Druhá třetina skončila. Druhá část přinesla stejné množství branek jako ta první. Hosté se nejprve trefili v oslabení a domácí poté využili dvě početní výhody. Hraje se útočný divácky atraktivní hokej na obě strany.
40:00
Se závěrečnou sirénou chytá brankář Pardubic do lapačky kotouč odražený od klubka hráčů.
39:20
Na útočné modré čáře Pardubic se strhla menší strkanice. Rozhodčí Šindler se vylučovat nechystá, nejvýce byli zapojěni domácí Novák a pardubický Píša.
38:54
Přesilová hra skončila nevyužita.
38:22
Rolinek se uvolnil v prostoru mezi kruhy, mohl ještě přihrát zcela volnému Sýkorovi, rozhodl se vystřelit sám, branku ale míjí. Celou akci zakončil trochu sobecky.