České Budějovice - Sparta: Vydarený a Hromas

České Budějovice - Sparta: Vydarený a Hromas - Karel Hromas ze Sparty postupuje kolem Reného Vydareného z Českých Budějovic. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Budějovickým hokejistům se v poháru příliš nedařilo, teď je čeká Salcburk

• 0
Nic se neděje, teď není důležité, jakou formu má hokejový tým. Navíc dát jednu šanci v závěru zápasu, byl by klid. K výsledkům HC Mountfield v Tipsport Hockey Cupu existuje i druhá verze: Neporazil extraligové soupeře, zdolal jen celky I. ligy.

Lze si vybrat. Pravda je, že po prohrách 2:3 v prodloužení v Plzni i doma se Spartou pro českobudějovický klub letošní ročník skončil.

Těžko očekávat, že Sparta dnes doma neporazí Chomutov za tři body nebo nevyhraje příští týden v Hradci Králové. Tři body jí k překonání HC Mountfield stačí.

Předstihnout českobudějovický klub, který už skupinu dohrál a získal osm bodů, může i Chomutov.
Má tři body, a pokud vyhraje na Spartě a doma s Plzní, postoupí on. Z pětičlenné skupiny jde do semifinále jen vítěz.

V první třetině se Spartou nastartovali Českobudějovičtí soupeře fauly a oslabením. "Ve druhé třetině jsme nechávali Spartě moc velký prostor a řekli jsme si, že takhle hrát nemůžeme," uvedl kouč HC Mountfield Jan Tlačil.

Třetí třetina byla už podle jeho představ. Vázla jen koncovka. Hráči chodili do soubojů, vytvářeli si šance. Ale dvakrát dotahovali, do vedení se nedostali.

"Byly tam úseky hry, kdy jsme předváděli hokej, jaký hrát chceme," řekl dále. Chyběly jen góly. Jeden mohli dát domácí v závěru třetí třetiny a všechno by bylo obráceně.

Už by je v tabulce nikdo nemohl přeskočit, ani Sparta ne. Jediný gól Mountfieldu by určil jen jednu verzi hodnocení výsledku v poháru.

Dvě stejné prohry svádí k názoru, že v Plzni i se Spartou sehráli jeho svěřenci stejné zápasy. "Byly to úplně rozdílné zápasy. Je příprava a hodně se trénuje," poznamenal kouč. "Zkoušíme. Necháváme hrát celé bloky, jak jsme je nahodile poskládali."

Soupeř nepostavil známé hráče. Chyběli Vykoukal, Stanislav Hudec, Výborný, Netík či Ton. Ani domácí nebyli kompletní. "My testujeme hráče, které otestovat potřebujeme," uvedl Tlačil. Kůrka mohl nastoupit, ale nehrál. Stejně jako Huml.

Přijede Salcburk

V sobotu bude herní příprava Tlačilova týmu pokračovat. Utká se se Salcburkem a to není mužstvo, se kterým by každý zametal.

"Soupeře znám. Hráli jsme proti němu turnaj v Luganu," konstatoval Tlačil. "Je to neúprosný tým, který sice nemá rychlost leteckých mužstev, ale hraje poctivý kanadský hokej. Je v tom poctivá práce." Za Salcburk hrávají Kanaďané. Osobní souboje, srážky. "Kádr týmu se může změnit, ale nemění se pojetí," míní kouč.