Bitvu Vítkovic a Pardubic rozhodli junioři

Ostrava - Odložené utkání 2. kola play-out mezi Vítkovicemi a Pardubicemi pojala jako své galapředstavení druhá útočná řada Severomoravanů složená výhradně z juniorů. Formace Kolařík, Szturc, Šedivý se postarala o tři branky domácích, které nakonec byly ve vyrovnaném a otevřeném utkání plném gólových příležitostí rozhodující.

Vítkovice porazily v komorním prostředí tvořeném pouhou tisícovkou diváků hosty z východních Čech 5:4.

Na branky bohatou první část odstartovala v 3. minutě příležitost pardubického Somíka, který pod betony Pruska zamířil těsně vedle tyče.

Na gól čekali diváci do začátku 7. minuty. V ní se trenérovi za důvěru odměnila juniorská řada a Kolařík zamířil z mezikruží přesně pod horní tyčku. O tři minuty později využil první přesilovou hru Köhler a po jeho teči vedli domácí už o dvě branky.

Už na počátku 13. minuty ale využili svou úvodní početní převahu i hosté, když na rychlou Sýkorovu ránu od modré čáry nestihl Prusek zareagovat včas.

Dvě minuty před koncem úvodní třetiny museli domácí do tří a Pardubice trestaly opět, byť se štěstím. Přihrávku pardubického Ondřeje si srazil do vlastní branky Michal Barinka a do kabin se šlo za vyrovnaného stavu.

Další gól přišel až ve 28. minutě, kdy si Barinka podruhé v zápase srazil puk do vlastní sítě - tentokrát po vyražené Linhartově střele. Domácí však rychle kontrovali a opět u toho byli vítkovičtí junioři. Těsně před polovinou zápasu dokončil Szturc ranou k tyči Šedivého kličku. Poté přišla série pardubických příležitostí, kdy to na Pruska zkoušeli postupně Ondřej, Blažek a Sýkora, nicméně brankář obstál a udržel nerozhodný stav.

Neproměněné šance z druhé části mrzely hosty v závěrečné třetině. Ve 44. minutě se potřetí připomněli vítkovičtí mladíci a Kolařík svou druhou dnešní brankou poslal domácí opět do vedení. Vzápětí mohl na druhé straně skórovat ze samostatného úniku Sýkora, trefil ale pouze lapačku vítkovického brankáře.

V 52. minutě poslal kotouč tvrdou ranou do horního rohu v přesilovce Kuboš a zvýšil už na 5:3. Brankový účet zápasu uzavřel na konci 58. minuty Ondřej, který zblízka dorazil Komovu střelu. Domácí už aktivní hrou vyrovnání nepřipustili.

Hlasy trenérů:
Petr Bolek (Vítkovice):
"Dnešní utkání bylo hodně otevřené a plné šancí na obou stranách. Nám se podařilo využít více příležitostí, proto jsme dnes vyhráli. Chtěl bych pochválit naši mladou lajnu, která se blýskla třemi góly."
Ladislav Lubina (Pardubice): "Dostali jsme se do situace, kdy se teoreticky nehraje vůbec o nic. Hráči si proto mohou s chutí a bez tlaku zahrát. Je jen škoda, že na tyto zápasy nechodí více lidí. Jsou v nich totiž vidět kolikrát pěknější akce než v zápasech, ve kterých se o něco hraje. Chtěl jsem dnes vyhrát a to se nepodařilo, budeme tedy zkoušet štěstí v dalším zápase."

Vítkovice - Pardubice 5:4 (2:2, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky:
7. J. Kolařík (Szturc), 10. Köhler (Gulaši), 30. Szturc (Šedivý), 44. Kolařík (Szturc), 52. Kuboš (Burger) - 13. P. Sýkora (Snopek), 19. Ondřej, 28. Linhart (Cetkovský), 58. Ondřej (Koma). Rozhodčí: Hribik - Chytil, Bryška. Vyloučení: 11:4, navíc Barinka a Kolařík (oba Vítkovice) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 1015.