Plzeňský útočník Ludwig Blomstrand se tlačí před pardubického gólmana Milana...

Plzeňský útočník Ludwig Blomstrand se tlačí před pardubického gólmana Milana Kloučka. | foto: Petr Eret, MAFRA

Pardubice vyhrály v Plzni v prodloužení a posunuly se na druhé místo

• 13
Hokejisté Pardubic zvítězili v předehrávce 46. kola extraligy na ledě čtvrté Plzně 4:3 v prodloužení a natáhli svoji sérii výher na sedm zápasů. Posunuli se tak na druhé místo o dva body před rivaly z Hradce Králové. Domácí si připsali šestou porážku z posledních osmi zápasů.

Domácí sice získali po dvou třetinách dvoubrankové vedení, hosté však třemi góly ve třetí dvacetiminutovce skóre obrátili a Západočeši zachránili alespoň bod díky střele Lukáše Kaňáka a teči Tomáše Mertla. V nastavení svým druhým gólem v utkání zajistil Východočechům druhý bod Anthony Camara.

„Dvě třetiny nebyly z naší strany tak povedené jako ta třetí, ale trenéři udělali nějaké změny a naše hra dostala nový impulz. Dali jsme rychlý gól na 1:2, potom jsme dokázali vyrovnat na 2:2 a zápas se úplně změnil. Začaly nám jet nohy a jsme rádi za ty dva body, co jsme tady uhráli,“ řekl pardubický útočník David Cienciala.

Před zápasem převzal útočník Plzně Tomáš Mertl dres s číslem 700, který připomínal jeho jubilejní start v extralize. Indiáni si díky aktivnímu napadání vynutili úvodní nápor, gólman hostů Klouček ale zastavil střelu nekrytého Blomstranda. V 5. minutě se připomněla ofenziva Dynama, Kousal ovšem zblízka neprostřelil Svobodu. Indiáni byli blízko gólu během početní výhody ve 12. minutě, kdy Blomstrand ranou švihem trefil jen levou tyčku.

Plzeň - Pardubice

sledovali jsme v podrobné reportáži

Branková konstrukce za chvíli pomohla Kloučkovi opět po teči Dufka a na druhé straně z přečíslení neuspěl střelou z mezikruží Musil. Až 12 vteřin před první sirénou našel Bulíř přihrávkou na zadní tyč Přikryla a ten otevřel skóre.

Na začátku prostřední části v dobré pozici Schleiss vypálil mimo a poté převzali iniciativu hosté. Po individuální akci Poulíčka ale Kousal tváří v tvář Svobodovi selhal, nevyšla ani šance Hecla a naopak ve 25. minutě ranou bez přípravy z levého kruhu zvýšil na 2:0 Bulíř. Hráči Dynama se následně přes optickou převahu nemohli prosadit do nebezpečného zakončení.

Momentka z utkání Plzeň - Pardubice.

Po polovině utkání domácí ubránili oslabení a vzápětí agilní Bulíř v ponechané výhodě nepřekonal vyjetého Kloučka. Nejproduktivnější hráč extraligy poté ve 38. minutě při přesilovce orazítkoval pravou tyčku a za chvíli Kodýtek z druhé strany napálil i druhou tyčku. Hosty před pauzou udržel ve hře jen Klouček, jenž si poradil i se zakončením Suchého z přečíslení dvou na jednoho.

Již po 44 vteřinách závěrečné dvacetiminutovky snížil Camara po krásné kombinaci s krajanem Robertsonem pohodlně do odkryté branky na 1:2. Hra se následně přelévala na obě strany a ve 46. minutě vyrovnal rychlou střelou od levého mantinelu Robertson. Lépe kombinujícímu Dynamu vyhovovala otevřená hra a v 51. minutě Cienciala tečí Košťálkova nahození dokonal obrat na 3:2.

Úspěšný střelec vzápětí faulem nabídl Indiánům přesilovku, kterou sice nevyužili, ale v 57. minutě poslal utkání do prodloužení nahozením od modré čáry Kaňák.

V nastavení aktivnější domácí zmrazil v 63. minutě Camara, který zajistil hostům přesnou střelou z prostoru mezi kruhy bonusový bod.

Miloš Říha mladší (Plzeň): „Chtěli jsme vyhrát a byli jsme dobře připraveni, což bylo dvě třetiny vidět. Měli jsme tam jednoznačně rozhodnout zápas v náš prospěch. Minimálně čtyřbrankový rozdíl tam měl být. Třetí třetina by z naší strany měla vypadat jinak. Bylo to ustrašené, dostali jsme rychlý gól a bylo to pak hodně špatné. Závěr byl opět v naší režii. Měli jsme tlak a zaslouženě jsme vyrovnali. Prodloužení rozhodlo protažené střídání hráčů.“

Richard Král (Pardubice):V první třetině jsme tahali za kratší konec, Plzeň byla živější a lepší. Byl to pro nás těžký zápas po včerejším utkání.  Chvíli nám trvalo, než jsme rozjeli nohy. Od druhé třetiny jsme se rozjeli a byli jsme Plzni minimálně vyrovnaným soupeřem. Vytvářeli jsme si šance a podařilo se nám otočit zápas. Bohužel smolnou tečí jsme inkasovali gól na 3:3. Se ziskem dvou bodů jsme spokojeni.“

Plzeň - Pardubice 3:4 v prodl. (1:0, 1:0, 1:3 - 0:1)

Branky a nahrávky: 20. F. Přikryl (Bulíř, F. Suchý), 25. Bulíř (F. Suchý), 57. L. Kaňák (M. Lang) - 41. Camara (Robertson, R. Kousal), 46. Robertson (Cienciala, Poulíček), 51. Cienciala (Košťálek, J. Mikuš), 63. Camara (R. Kousal, Košťálek). Rozhodčí: Hejduk, R. Svoboda - Komárek, Šimánek. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 1000 (omezený počet).

Plzeň: Miroslav Svoboda - Čerešňák, L. Kaňák, Holý, Graňák, Budík, J. Kindl, Kremláček - Schleiss, Kodýtek, Blomstrand - F. Přikryl, Bulíř, F. Suchý - Dzierkals, Mertl, M. Lang - Dufek, G. Thorell, M. Marcel. Trenéři: Baďouček a M. Říha ml.
Pardubice: Klouček - J. Zdráhal, J. Mikuš, Košťálek, Robertson, Sergijenko, Vála, Kaštánek - Blümel, Poulíček, Hecl - Camara, A. Musil, R. Kousal - Cienciala, O. Roman, Paulovič - O. Rohlík, Anděl, T. Urban. Trenér: R. Král.