Také druhé finále vyhrál Magnitogorsk

Magnitogorsk - Také ve druhém finále ruské superligy se z triumfu radoval celek Magnitogorsku. Dramatický zápas rozhodly až samostatné nájezdy, při nichž v dresu Omsku neuspěli Jaroslav Bednář ani Pavel Patera. Právě jeho nájezd byl posledním v celém zápase. Zápas tak skončil 2:1 pro Magnitogorsk.

Třetí duel finálové série se uskuteční ve středu v Omsku. Tytéž celky bojovaly o ruský titul i před třemi lety, tehdy byl úspěšný Magnitogorsk. Ten nyní koučuje český trenér Marek Sýkora a tým pod jeho vedením vyhrál základní část soutěže.

Omsk se stejně jako v nedělním prvním duelu ujal vedení, v 28. minutě využil přesilovku Prokopjev. Už po osmi minutách však z přihrávky slovenského útočníka Andreje Nedorosta vyrovnal Gusmanov a tím gólová produkce skončila.

Brankáři pak pochytali všechny střely i v desetiminutovém prodloužení.  Při nájezdech uspěl hned první střelec, domácí Alexandr Koreškov, pak sudí pětkrát rozpažil. Kanadský brankář Norm Maracle zlikvidoval i Bednářův pokus v třetí sérii, poté Gladskich zvýšil na 2:0 a Patera uťal omské naděje střelou vedle tyče.

V domácí sestavě tentokrát kouči Sýkorovi chyběl obránce Martin Čech, v dresu Omsku usiluje o ligové prvenství vedle Patery a Bednáře ještě další český útočník Tomáš Vlasák.

Výsledek:
Finále - 2. zápas:
Magnitogorsk - Omsk 2:1 po sam. nájezdech, stav série 2:0.

ŠVÉDSKO

Finále švédské hokejové ligy je znovu vyrovnané. Ve čtvrtém zápasu zvítězil v Jönköpingu domácí tým HV 71 nad Färjestadem 4:0 a oba soupeři se tedy
střetnou ještě minimálně dvakrát. Páté utkání finálové série se hraje ve středu opět v Jönköpingu.

Výsledek:
Finále - 4. zápas:
HV 71 - Färjestad 4:0, stav série 2:2.

ŠVÝCARSKO

Hokejisté Lugana porazili v třetím finále švýcarské ligy Bern 5:1 a prodloužili sérii, která mohla dnes skončit. Bern totiž po úvodních duelech vedl nad obhájci titulu 2:0 a švýcarské finále je vypsáno na tři vítězství.