Straka pomohl vyřadit Chimik Moskva

Moskva - Překvapivým čtvrtfinalistou ruské hokejové ligy je Čerepovec, který v pátém zápase osmifinále zvítězil na ledě favorizovaného Chimiku Moskevská oblast 3:2. Dvěma přihrávkami k tomu přispěl i český útočník Josef Straka. Ve slovenské hokejové lize postupuje do semifinále Skalica, Trenčín s Martinem budou hrát sedmý zápas.

Chimik, jehož dres obléká Jan Bulis, vedl po dvou třetinách 2:1. Ve 47. minutě však po Strakově asistenci vyrovnal Trubačjov a dvanáct sekund před koncem dal opět za přispění českého útočníka vítěznou branku Kuklev.

Až v pátém utkání vybojoval postup obhájce titulu Magnitogorsk, který zdolal 4:1 Nižněkamsk i s pomocí jedné asistence Jana Marka. Další soupeřem Metallurgu bude Dynamo Moskva, které vede trenér Vladimír Vůjtek. Zbylé čtvrtfinálové dvojice tvoří CSKA Moskva - Kazaň a Jaroslavl - Petrohrad.

Výsledky - osmifinále, 5. zápasy:

Magnitogorsk - Nižněkamsk 4:1 (za domácí Marek 0+1), konečný stav série 3:2;
Petrohrad - Spartak Moskva 4:0, konečný stav série 3:2;
Chimik MO - Čerepovec 2:3 (za hosty Straka 0+2), konečný stav série 2:3.

Čtvrtfinálové dvojice:
Ufa - Čerepovec, Magnitogorsk - Dynamo Moskva, CSKA - Kazaň, Jaroslavl - Petrohrad.

Slovensko
(Bratislava)

Hokejistům Trenčína se podařilo i na třetí pokus ve čtvrtfinále slovenské extraligy odvrátit hrozbu vyřazení. Svěřenci českého trenéra Antonína Stavjani dnes na vlastním ledě vyhráli 4:3 nad Martinem a o postupu do semifinále rozhodne sedmý duel.  Hostujícímu celku, který v sérii vedl už 3:0 na zápasy, nepomohly ani tři asistence českého útočníka Albína Podstavka.

Pěti body rozhodl hvězdný útočník Žigmund Pálffy o postupu Skalice do semifinále. Jeho tým vyhrál na ledě Zvolena 8:2 a někdejší hráč Slavie či Pittsburghu Penguins v zámořské NHL se pod výhru podepsal dvěma góly a třemi asistencemi. Tři góly přidal Richard Hartmann.

Výsledky - čtvrtfinále, 6. zápasy:

Zvolen - Skalica 2:8 (0:2, 2:5, 0:1)
26. Kopecký, 30. Klouda - 23., 26. a 53. Hartmann, 14. a 28. Pálffy, 6. Mikúš, 24. Kocák, 32. Zálešák. Konečný stav série: 2:4.

Dukla Trenčín - Martin 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
5. Mikuš, 10. Král, 25. Nemec, 53. Haščák - 20. a 60. Torok (na první Podstavek, Říha, na druhou Podstavek), 35. Beran (Podstavek). Stav série: 3:3.

Finsko
(Helsinky)

Nejtěsnějším možným rozdílem vyhráli hokejisté Ilvesu Tampere nad Lukkem Rauma a postoupili z předkola do čtvrtfinále play off finské ligy. O výhře 1:0 rozhodl ve 22. minutě Vesa Viitakoski.