Sparta vedla, ale zase prohrála

• 8
Davos - Hokejisté pražské Sparty neuspěli na Spenglerově poháru v Davosu ani ve svém třetím vystoupení. V souboji s německým šampiónem z Mannheimu Pražané prohráli 2:5, přestože již v polovině páté minuty zápasu vedli o dvě branky. Lídr české extraligy klesl na poslední, páté místo tabulky, na kterém vystřídal právě svého německého přemožitele. Ve druhém sobotním zápasu podlehl domácí Davos finskému TPS Turku 1:2, čímž definitivně odsoudil Spartu k poslednímu místu. Právě finský mistr bude v neděli posledním soupeřem Pražanů.

Stejně jako v obou předchozích zápasech proti Davosu a výběru Kanady dokázali sparťané držet se svým soupeřem krok pouze v úvodní třetině. Rychlými góly Tomíka a Hlinky si český vicemistr vybudoval dvoubrankový náskok, ale hned na začátku druhého dějství si Hamr dokonce při vlastní přesilovce vstřelil vlastní branku.

O několik minut později Brännström po nahrávce slovenského útočníka Reného Puchera vyrovnal a ještě v prostřední části hry strhl vedení na stranu Mannheimu kanadský forvard Hlushko. V závěrečném dějství měli i Pražané několik dobrých střeleckých možností, ale gólově se prosadil v početní výhodě na druhé straně Hynes a těsně před závěrem zpečetil výhru německého celku Corbet.

"Optimální výkon jsme předvedli jen v první třetině, pak slavily úspěch houževnatost a větší vůle po vítězství soupeře. Mannheim má tým plný Kanaďanů a ti to mají v krvi. Kdybychom dali na tři nula, mohlo se utkání vyvíjet jinak, ale to se nám nepovedlo," mračil se po utkání trenér Václav Sýkora.

Sparta Praha - Adler Mannheim 2:5 (2:0, 0:3, 0:2)
Branky a nahrávky:
3. Tomík (Bělohlav), 5. J. Hlinka (Žemlička, Zelenka) - 21. Daigneault, 35. Brännström (R. Pucher), 37. Hlushko (Roach, Daigneault), 50. Hynes (Hlushko, Daigneault), 59. Corbet (Junker). Rozhodčí: Kurmann - Eichmann, Peer (všichni Švýc.). Vyloučení: 6:7, navíc Hlushko (Mannheim) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváků: 7050.
Sparta: Bříza - Holý, Srdínko, Ptáček, Jiruš, Hamr, Šrek - Kratěna, Broš, Chabada - Zelenka, J. Hlinka, Žemlička - Tomík, Sivek, Bělohlav - V. Novák, Havelka, Kašpařík.

HC Davos - TPS Turku 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
41. Miller - 39. Schaefer, 53. Shearer.

1. Kanada                 3 3 0 0 13:3 6
2. TPS Turku             3 2 0 1 12:7 4
3. HC Davos             3 2 0 1 9:6 4
4. Adler Mannheim   4 1 0 3 9:20 2
5. Sparta Praha       3 0 0 3 5:12 0

Před gólmanem Mikem Rosatim z Mannheimu Dennis Seidenberg brání sparťana Jaroslavu Hlinku v utkání Spenglerova poháru.