Sparta na Spengler Cupu opět prohrála

• 7
Davos - Hokejisté Sparty pohráli i ve svém druhém zápase na Spenglerově poháru v Davosu. Nestačili na německý Eisbären Berlín, jemuž podlehli 2:3. V prvním středečním zápase poprvé na turnaji nesupěl ruský Magnitogorsk. Prohrál s pořádajícím klubem a obhájcem prvenství HC Davos, jemuž podlehl 1:4. Český útočník Josef Marha v dresu vítězů poprvé nebodoval.

Fanouškům v Davosu dobře známý Pavoni, kterého si Sparta půjčila jen na tento vánoční turnaj, nahradil mezi tyčemi Petra Břízu. Ten stejně jako útočník Havelka dostal volno, nově naskočila elitní formace týmu Ton, Marek, Štrba.

Břízovou neúčastí tak sešlo z možného souboje brankářských konkurentů, kteří se loni tahali o místo jedničky ve Spartě.

Do branky Eisbärenu totiž nabruslil Tomáš Pöpperle a proti svým někdejším spoluhráčům podal daleko lepší výkon než v prvním zápase turnaje proti Magnitogorsku, za nějž sklidil kritiku.

Zprvu se překonával i Pavoni, který byl po zápase vyhlášen nejlepším hráčem Sparty.
Pražané více než dvě třetiny zápasu vedli. Spartu dostal do vedení Špaňhel, jemuž přihrál na gól Vrbata vracející se z trestné lavice.

Vyrovnanému zápasu dal číselné vyjádření německý reprezentant Felski, jehož střela proklouzla Pavonimu mezi betony. Sparta získala vedení v přesilovce, kterou po 35
vteřinách po strojové kombinaci zakončil Štrba.

I soupeř ale na začátku třetí třetiny ukázal, že mu není souhra cizí a Fairchild vyrovnal. A skóre otočil další Američan Beaufait.

Stejně jako v prvním zápase předcházel klíčovému okamžiku utkání faul obránce Jana Hanzlíka a přesilovku po minutě zužitkoval znovu zámořský útok Eisbärenu.

V závěrečné power-play Sparty měl šanci Josef Straka, ale Pöpperle jeho střelu kryl.

V pátek nastoupí Sparta v 15 hodin proti výbìru Kanady, ale už teď je jasně, že finalovou účast z loňského ročníku nezopakuje

Výsledky:
HC Davos - Metallurg Magnitogorsk 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky:
4. Christen (Ackerström), 35. Burkhalter (Niskala), 38. F. Sutter (R. von Arx), 60. R. von Arx - 28. Nurdtinov (Koroljov, Čistov). Rozhodčí: Kurmann - Rebillard, Popovic (všichni Švýc.). Vyloučení: 7:7, navíc Hauer (Davos) 10 min. Bez využití. Diváci: 7280.

Eisbären Berlín - Sparta Praha 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
19. Felski, 43. Fairchild (Beaufait, Walker), 53. Beaufait (Fairchild, Walker) - 8. Špaňhel (D. Vrbata, Toman), 26. Štrba (Černošek, Toman). Rozhodčí: Persson (Švéd.) - Würth, King (oba Švýc.). Vyloučení: 5:10, navíc Fairchild (Eisbären) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 6123.
Sparta: Pavoni - Ptáček, Nikolov, Černošek, Jan Hanzlík, Toman, O. Malinský, Kasík, Stehlík - Chabada, Sivek, Netík - Ton, Marek, Štrba - Špaňhel, J. Straka, D. Vrbata - Dragoun, M. Rùžièka, Langhammer.

5. Sparta 2 0 0 2 5:8 0

Švýcarský brankář Reto Pavoni ze Sparty blokuje hráče berlínského celku Eisbären Patricka Jarretta (vpravo) v utkání Spenglerova poháru.