Marek Kvapil z Dynama Moskva

Marek Kvapil z Dynama Moskva | foto: Profimedia.cz

Dynamo Moskva v semifinále podruhé uspělo v Petrohradu, Kvapil dal gól

• 0
Hokejisté Dynama Moskva v semifinále play-off Kontinentální ligy uspěli i podruhé na hřišti soupeře. Bohatý Petrohrad tentokrát porazili 4:2 i díky gólu českého útočníka Marka Kvapila. V prvním finále Východní konference zvítězila Kazaň doma nad Čeljabinskem 2:1 v prodloužení.

Obhájci titulu neohroženě kráčí do finále bojů o Gagarinův pohár. Do Moskvy pojede Dynamo s dvěma body z ledu vítěze základní části. Doma by tak mohli postoupit.

Kvapil dal v 33. minutě poslední gól sobotního utkání, když puk po jeho střele z úhlu prošel petrohradskému brankáři Ježovovi mezi betony a pomalu doklouzal za čáru. Na první branku vítězného mužstva přihrál Kasjančukovi český obránce Filip Novák.

Ve druhém utkání se zase bodově prosadil český útočník Jan Bulis z Čeljabinsku. Ve druhé minutě se po jeho asistenci v přesilové hře trefil Kuzněcov. Domácí Kazaň ale záhy vyrovnala a v 65. minutě rozhodl rovněž v početní výhodě Kornějev.

Výsledky semifinále play-off KHL

Západní konference - 2. zápas:
Petrohrad - Dynamo Moskva 2:4 (za hosty Kvapil 1+0, Novák 0+1), stav série 0:2.

Východní konference - 1. zápas:
Kazaň - Čeljabinsk 2:1 v prodl. (za hosty Bulis 0+1).

Čtvrtfinále play off švédské hokejové ligy - 6. zápas:

Frölunda - Lulea 2:4, konečný stav série 2:4.

Tappara Tampere - IFK Helsinky 3:2, stav série 3:0
Jokerit Helsinky - Lukko Rauma 3:4 v prodl., stav série 1:2.

Semifinále play off slovenské hokejové ligy - 2. zápas:

Zvolen - Piešťany 3:4 po sam. nájezdech (za domácí Brabenec 1+0), stav série 1:1.

Baráž o slovenskou hokejovou ligu - 3. zápas:

Bardejov - Martin 2:4, stav série 1:2.

Semifinále play-off švýcarské ligy - 3. zápasy:

Fribourg-Gottéron - Curych 5:4 po sam. nájezdech, stav série 3:0; Bern -
Zug 3:2 v prodl., stav série 2:1.

Play-out, 2. kolo - 3. zápasy:

Rapperswil - Langnau 4:3 v prodl., stav série 2:1.

,

Čtvrtfinále MS 2024 proběhne ve čtvrtek 23. května, semifinále v sobotu 25. května. Finálový zápas a utkání o bronz se odehraje v neděli 26. kvetna.