Roman Červenka

Roman Červenka | foto: Profimedia.cz

Omsk je výhru od finále KHL, Červenka slavil návrat do sestavy gólem

• 10
Hokejisté Omsku jsou v Kontinentální lize jednu výhru od finále. V boji o prvenství ve Východní konferenci zdolali potřetí za sebou Čeljabinsk a v semifinálové sérii se ujali vedení 3:1 na zápasy. Středeční duel vyhráli stejným výsledkem a gólem do prázdné branky k tomu přispěl český útočník Roman Červenka, který předchozí utkání vynechal kvůli zranění.

Šestadvacetiletý Červenka v pondělí chyběl kvůli nespecifikovaným zdravotním potížím, teď se ale vrátil do sestavy a strávil na ledě přes patnáct minut.

Čtvrt minuty před koncem si u modré čáry počkal na přihrávku Alexandra Popova a poslal puk do prázdné branky. Nejproduktivnější hráč play-off dal už desátý gól a celkově má 18 bodů.

Omsk v úvodních dvou třetinách vstřelil vždy po jedné brance a proti nejlepšímu týmu základní části směřoval k druhé výhře s čistým kontem v řadě.

Necelou minutu před třetí sirénou sice snížil tvrdou ranou Anton Glinkin na 1:2, naději Traktoru na obrat ale zhatil při power-play Červenka.