Salfický dvakrát inkasoval v závěru, CSKA prohrál

Moskva - Dva góly v závěrečných desetiminutách připravily CSKA o vítězství nad Amurem Chabarovsk. Tým z metropole od počátku druhé třetiny vedl, pak ale český brankář Dušan Salfický inkasoval devět minut před koncem překonal po trefě Averkina a v 58. minutě dokonal obrat Salnikov. "Salfický to nemůže zachraňovat věčně," řekl komentátor zápasu na internetové stránce www.phl.ru.

RUSKO

Komentátor nevinil českého gólmana ani z třetí branky. "Spoluhráči mu zakryli výhled, puk vůbec neviděl," uvedl autor.

Vedoucí celek tabulky Metallurg Magnitogorsk si pojistil svou pozici domácí výhrou 4:0 nad moskevským Dynamem.

Výsledky - 61. kolo:
Magnitogorsk - Dynamo Moskva 4:0, CSKA Moskva - Chabarovsk 2:3.

ŠVÝCARSKO

Hokejisté Lugana postoupili v nejkratší možné době do semifinále švýcarské ligy. Vítěz základní části a obhájce titulu porazil ve čtvrtém čtvrtfinálovém duelu Fribourg na jeho ledě 6:3 a celou sérii vyhrál bez jediného zakolísání.

Vítězný luganský gól vstřelil v 50. minutě Mike Maneluk, který se v poslední třetině podílel na všech třech brankách hotujícího týmu.

Postup si přiblížil Bern, který v Zugu rozhodl gólem v 11. minutě prodloužení, naopak Ambri/Piotta srovnala zejména díky hattricku Jeana-Guye Trudela krok se Ženevou.

Davos vedl po dvou třetinách v Curychu o tři branky, ale domácí celek dokázal
vyrovnat a v samostatných nájezdech mu pak druhé vítězství v sérii zajistil Jan Alston.