Peter Pucher v dresu Znojma v utkání proti Linci.

Peter Pucher v dresu Znojma v utkání proti Linci. | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

Darovaná výhra, štvalo znojemské hokejisty po utkání s Lincem

• 0
Tohle linecké cukroví zatím znojemským hokejistům příliš nechutná. Ve čtvrtfinále EBEL ve středu doma podlehli rakouskému soupeři 3:4 a v sérii jsou nyní o zápas pozadu.

Už se zdálo, že si i potřetí střihnou prodloužení, jenže v čase 55:12 hokejovým Orlům ze Znojma zatrnulo. K zapomenutému puku před jejich brankou se prodral Leahy a na jeho trefu už domácí neměli dost času zareagovat. Znojmo – Linec 3:4, stav série 1:2.

"Darovali jsme jim to na zlatém podnose," soptil znojemský útočník Zdeněk Blatný. "Takový nedůraz! Taky bych chtěl někdy dát takový gól, ale takhle se v životě před branku nedostanu. Jejich bek by mi urazil ruce." Orli tak tvrdě zaplatili za svou přehnanou zdvořilost. Co naplat, že šancí měli o poznání víc než soupeř.

Linec se dravě hrnul před bránu, domácí nikoliv. "Oni nám nedají ty dorážky jako my jim, v tom je hlavní rozdíl," podotknul Blatný. Až na to, že se rozhodlo už v šedesáti minutách, se včerejší partie výrazně podobala těm předchozím.

Orli Znojmo - Linec 3:4

Branky a nahrávky:
5. Havlík (Thomas, Štach), 18. Blatný (Lattner, Kolarz), 44. Pucher (Štach, Sýkora) – 11. Moran (Ulmer, Macdonald), 19. Lebler (Murphy), 31. Ulmer (Lebler, Moran), 56. Leahy (Murphy, Hisey). Rozhodčí: Erd, Dremelj – Dreier, Johnston. Diváků: 3003.
Vyloučení: 7:5, navíc Kozek a Spannring (oba Linec) 5 minut + DKU. Využití: 3:2. Třetiny: 2:2, 0:1, 1:1.

Znojmo: Čech – Bořuta, Kolarz, Müller, Štach, Thomas, Sova, Magovac – Blatný, Sýkora, Lattner – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Bartoš, Šeda – Procházka, Fiala, Novák – Špaček.

Jako by se ani nehrálo play-off, diváci opět žasli při festivalu šancí i gólů. Těch už v sérii padlo 25, tedy v průměru osm na zápas! "Je to jiný hokej než v extralize, kde se hraje chytřeji a víc dozadu. Tady je to díky spoustě Kanaďanů otevřenější, je vidět hodně přečíslení. Navíc my jsme ofenzivně ladění a oni taky," vysvětluje bek Orlů Michael Kolarz.

Jeho tým se zatím pokaždé radoval z úvodní branky, jenže svého vedení jako by si nevážil. Včera nechali domácí Linec dvakrát rychle srovnat. "To nám láme vaz. Jednou se to stát může, ale ne třikrát.

Snažíme se soustředit a odehrát následující střídání zodpovědně, ale zatím nám to nejde. Musíme rychle najít klíč, aby se to zlepšilo," říká Kolarz.

Znojmo se zato mohlo opřít o přesilovky, které využilo hned tři. Jenže když se mu dvakrát krátce po sobě nabídla pětiminutová převaha po ostrých faulech soupeře, souhra Orlů vázla. Z dlouhé výhody vytěžili jediný gól Petera Puchera na 3:3.

Poslední slovo však měla Černá křídla z Lince. "Nic se neděje, u nich můžeme vyhrát. Ale zbytečně jsme si to zkomplikovali," prohodil Blatný směrem k pátečnímu pokračování boje.