Novák přihrál na dva góly, Salfický neinkasoval

Moskva - Brankář Dušan Salfický a útočník Václav Novák byli oporami svých týmů v zápasech dvaatřicátého kola ruské ligy. Gólman Chimik v zápase proti Tveru neinkasoval, útočník Avangardu Omsk pomohl dvěma asistencemi k vítězství 3:1 nad nováčkem Viťaz Podolsk.

Semifinalista minulé sezony si tak pojistil druhé místo v tabulce za suverénním Magnitogorskem.

Neuspěl ani další nováček Tver, jenž v nové aréně Chimiku z Moskevské oblasti prohrál 0:1.

Brankář Dušan Salfický vychytal třetí nulu v sezoně a svěřenci Miloše Říhy mají ve středu tabulky stejně bodů jako Ufa a mistrovské Dynamo Moskva.

Nečekaný výsledek se zrodil v Permu, kde do té doby poslední Molot i s gólmanem Vladimírem Hudáčkem zvítězil 5:3 nad pátým CSKA Moskva.

Výsledky 32. kola:
Omsk - Podolsk 3:1 (Novák 0+2), Perm - CSKA Moskva 5:3, Čerepovec - Magnitogorsk 1:4, Chimik MO - Tver 1:0, Petrohrad - Dynamo Moskva 2:1, Kazaň - Novokuzněck 5:4 v prodl., Jaroslavl - Ufa 4:3, Nižněkamsk - Novosibirsk 2:0, Spartak Moskva - Togliatti 2:3 v prodl.

Finsko

Hokejisté Hämeenlinny vyhráli ve šlágru 29. kola finské ligy 2:1 v Oulu a dostali se před svého soupeře o bod do čela tabulky. Rozhodující gól utkání vstřelil půldruhé minuty před koncem prodloužení Američan David Schneider v momentě, kdy byl na trestné lavici útočník Kärpätu Petr Tenkrát.

Výsledky - 29. kolo:
Ilves Tampere - Jokerit Helsinky 4:6, Jyväskylä - SaiPa Lappeenranta 2:4, Kärpät Oulu - Hämeenlinna 1:2 v prodl., Lukko Rauma - Tappara Tampere 2:3, Pelicans Lahti - Blues Espoo 4:2 (za hosty Kohn 0+1), TPS Turku - Ässät Pori 1:2.

Švédsko

Hokejisté MODO deklasovali v 27. kole švédské ligy mistrovskou Frölundu 6:2. Nepovedený návrat do Örnsköldsviku prožil brankář Tommy Salo, jenž v minulé sezoně ukončil jako hráč MODO kariéru, ale poté podepsal smlouvu ve Frölundě. Gól a dvě asistence si připsal Slovák Rastislav Pavlikovský.

Výsledky - 27. kolo:
MODO Hockey - Frölunda 6:2, Leksand - Timra 3:2, Brynäs - Mora 2:2 po prodl., Linköping - Djurgaarden 2:5, HV 71 - Färjestad 4:1, Södertälje - Lulea 1:2.

Švýcarsko

Vedoucí duo švýcarské hokejové ligy Lugano a Bern utrpělo v  utkáních 26. kola porážky. Profitoval z toho mistrovský Davos, jenž díky vítězství 5:2 právě na ledě Lugana stáhl svou ztrátu na třetím místě na dva body.

Výsledky - 25. kolo:
Basilej - Curych 1:0, Bern - Kloten 6:2 (za hosty Hlinka 0+1), Davos - Langnau 5:1 (za domácí Marha 0+1), Fribourg - Lugano 5:2, Rapperswil/Jona - Ambri/Piotta 4:0, Zug - Ženeva 6:2.

26. kolo:
Ambri/Piotta - Bern 4:2, Ženeva - Basilej 4:1 (za domácí Hlaváč 1+0), Kloten - Zug 1:3 (za domácí Hlinka 0+1), Lugano - Davos 2:5.

Slovensko

Hokejisté Popradu se po čtyřech kolech opět dostali do čela slovenské extraligy. Ve 32. kole svěřenci Ladislava Svozila zvítězili 5:3 na ledě Skalice, když hvězdou utkání byl útočník Juraj Faith, autor dvou branek a stejného počtu asistencí.

Dosud vedoucí Nitra podlehla 4:5 v prodloužení ve Zvolenu, v jehož dresu zazářil Erik Weissmann. V utkání nasbíral čtyři body včetně vítězné branky v 65. minutě. Prodloužení si vynutil Štefanka, jenž v 58. minutě překonal českého gólmana Michala
Fikrta.

Na šesté místo klesl Slovan Bratislava, který doma podlehl třetímu Trenčínu 0:2. Brankář Miroslav Hála podruhé v sezoně vychytal na ledě obhájců titulu čisté konto, Čecha Libora Bartu dvakrát překonal v přesilových hrách Igor Majeský.

Výsledky - 32. kolo:
Liptovský Mikuláš - Košice 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
7. Pohanka, 52. Kopecký - 14. Kmiť. Rozhodčí: Lokšík - Gašparík, J. Višňovský. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 1313.

Martin - Žilina 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)
45. T. Jaško - 19. a 40. S. Gron (na druhou Dlouhý), 12. Krajči, 32. Kusovský. Rozhodčí: Marušin - Bednár, Kubuš. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. Diváci: 2500.

Skalica - Poprad 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)
28. Benák (Vala), 34. Jarolín, 51. T. Višňovský - 20. a 53. J. Faith (na první Javín), 39. Jasovský, 52. M. Haščák, 60. Kroták. Rozhodčí: Poljakov (Rus.) - Horínek, Tvrdoň. Vyloučení: 6:11, navíc Javín (Poprad) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2300.

Zvolen - Nitra 5:4 v prodl. (1:1, 2:2, 1:1 - 1:0)
20. a 65. Weissmann, 27. Cibuľa, 28. Šechný, 46. Paciga - 8. Ľ. Kolník, 24. J. Mihálik, 40. Kollár, 58. M. Štefanka. Rozhodčí: Ország - Gajan, Grečko. Vyloučení: 7:4. Bez využití. Diváci: 2802.

Slovan Bratislava - Dukla Trenčín 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
18. a 47. Igor Majeský. Rozhodčí: Jakubec - Valach, Krpelec. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:2. Diváci: 3817.

Německo

Hokejisté Ingolstadtu porazili ve šlágru 26. kola německé ligy 4:2 Kolín nad Rýnem. Vedoucí tým tabulky díky tomu odskočil druhým Žralokům o pět bodů.

Výsledky - 26. kolo:
Frankfurt - Augsburg 2:1, Hamburk - Düsseldorf 2:1, Mannheim - Iserlohn 5:1, Kassel - Hannover 3:2 po sam. nájezdech, Norimberk - Duisburg 3:0, Ingolstadt - Kolín nad Rýnem 4:2.

,

Semifinále MS 2024 v sobotu 25. května. Finálový zápas a utkání o bronz se odehraje v neděli 26. kvetna. Příští ročník MS 2025 se hraje ve Švédsku a v Dánsku.