Moravec se poprvé trefil v Rusku

Útočník David Moravec se ve druhém kole ruské hokejové ligy poprvé zapsal mezi střelce a přispěl k vysokému vítězství obhájců titulu z Jaroslavle 7:2 nad Magnitogorskem. Na Slovensku nastoupili dva útočníci, kteří se dosud nedohodli na smlouvě v NHL: za Slovan Bratislava Miroslav Šatan a za Trenčín Marián Gáborík.

Rusko
Moravec za Jaroslavl zvýšil na 6:1 v úvodu třetí části při vyloučení Tomáše Chlubny, který seděl na trestné lavici během utkání hned třikrát.  Trenér Magnitogorsku Marek Sýkora po úvodním vítězství zaznamenal první neúspěch.

Zklamán byl i Dušan Salfický, který v prvním kole vychytal čisté konto, ale v pátek inkasoval v duelu s Nižněkamskem čtyřikrát. CSKA Moskva prohrál na domácím ledě 1:4.

První bod v sezoně získala Kazaň vedená Vladimírem Vůjtkem. Svěřenci trenéra, který v minulých dvou ročnících dovedl k titulu Jaroslavl, remizovali 2:2 v Chabarovsku.

Výsledky - 2. kolo:
Jaroslavl - Magnitogorsk 7:2 (za domácí Moravec 1+1), Nižnij Novgorod - Dynamo Moskva 1:2, Čerepovec - Novosibirsk 0:2, Petrohrad - Novokuzněck 2:1, CSKA Moskva - Nižněkamsk 1:4, Chabarovsk - Kazaň 2:2.

Slovensko
Český obránce Petr Pavlas rozhodl o vítězství obhájce titulu nad Košicemi v úvodním kole slovenské extraligy. Pavlas v 55. minutě odpověděl na Krotákův gól z první třetiny a v závěru prodloužení dal vítěznou branku.

V dresu Trenčína se blýskl Gáborík. Domácí sice ve třetí minutě prohrávali se Zvolenem 0:2, ale pak začal úřadovat útočník Minnesoty a třemi góly a dvěma asistencemi zajistil Dukle vítězství 5:3. Jeden gól Trenčína dal český legionář Jiří Heš.

Výsledky - 1. kolo:
Slovan Bratislava - HC Košice 2:1 po prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
55. a 64. Pavlas - 13. Kroták. Rozhodčí: J. Konc - Müllner, M. Novák. Vyloučení: 3:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 7745 (vyprodáno).
Dukla Trenčín - HKm Zvolen 5:3 (1:2, 3:1, 1:0)
4., 32., 38. Gáborík, 34. Heš, 60. Hanzal - 1. Šechný, 3. Čierny, 33. Bartek. Rozhodčí: D. Konc - Čavojský, Tvrdoň. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:1. Diváci: 6150 (vyprodáno).
MHK 32 Liptovský Mikuláš - MsHK ŠKP Žilina 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)
Branky
: 22. a 25. Huna - 5. Škorvánek, 17. Hreus, 59. Török. Rozhodčí: Lauff - Miľovčík, Štec. Vyloučení: 7:7. Diváci: 2600.
HK 36 Skalica - MHC Martin 6:0 (1:0, 4:0, 1:0)
Branky
: 12. Flamík, 22. Jarolín, 31. Ertel, 33. Oremus, 40. Čársky, 44. Kocák. Rozhodčí: Baluška - Mészáros, Palovič. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3200.
ŠKP Poprad - HKM Nitra 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Branky
: 15., 27. Dian, 13. Hvila, 54. Palovčík, 59. Hrubý - 35. Kolník. Rozhodčí: Beniač - Krpelec, Valach. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. Diváci: 2120.

Finsko
Útočník Tomáš Kucharčík s obráncem Vladimírem Sičákem pomohli Hämeenlinně k vysokému vítězství 5:1 v Lahti. Také Vladimír Machulda se blýskl gólem a jeho SaiPa rozstřílela Jyväskylä 7:3.

Trenér Václav Sýkora zahájil své angažmá v Ilvesu Tampere porážkou v derby s Tapparou. Domácí tým zvítězil 3:1.

Jokerit Helsinky - IFK Helsinky 3:3 (za hosty Špaňhel 0+1), Lahti - Hämeenlinna 1:5 (za hosty Sičák 1+0, Kucharčík 1+0), SaiPa - Jyväskylä 7:3 (za domácí Machulda 1+0), Tappara Tampere - Ilves Tampere 3:1, Ässät Pori - Lukko Rauma 2:1.

Švýcarsko
Ani jeden z dvojice českých hráčů ve Švýcarsku se v prvním kole do střeleckých statistik nezapsal. Kloten Jaroslava Hlinky porazil v prodloužení 4:3 Ženevu, Davos s Josefem Marhou v mužstvu prohrál v Lausanne 2:3.

Úřadujícím šampionům z Lugana se start do nového ročníku vydařil. Za obhajobou vykročili vysokou výhrou 8:1 nad Basilejí.

Kloten - Ženeva 4:3 v prodl., Lausanne - Davos 3:2, Lugano - Basilej 8:1, Rapperswil/Jona - Bern 4:6, Langnau - Fribourg 6:4.

Německo
Patrik Augusta se Zdeňkem Nedvědem přispěli v třetím kole k výhře Hannoveru 6:1 nad Kolínem. Nejprve oba nahráli na čtvrtý gól Fredriku Öbergovi, pátou branku pak vstřelil Augusta po Nedvědově asistenci.

Gólově se prosadil i obránce Jakub Ficenec z Ingolstadtu, který otevřel v duelu s Iserlohnem skóre. Jeho tým ale nakonec prohrál 3:6.

Výsledky - 3. kolo:
Hamburk - Freiburg 1:3 (za hosty Zelenka 0+1), Düsseldorf - Kassel 1:3, Norimberk - Krefeld 2:1, Hannover - Kolín n.R. 6:1 (za domácí Augusta 1+1, Nedvěd 0+2), Eisbären Berlín - Augsburg 4:2, Iserlohn - Ingolstadt 6:3 (za hosty Ficenec 1+0).