Královéhradečtí hokejisté a trenér Tomáš Martinec

Královéhradečtí hokejisté a trenér Tomáš Martinec | foto: ČTK

Hokejisté Hradce postoupili do play off Ligy mistrů, Berlín porazili 7:3

• 3
Hokejisté Hradce Králové vyhráli v Lize mistrů na ledě Eisbären Berlín 7:3 a zajistili si s předstihem postup ze skupiny G do play off soutěže. Východočeši utkání rozhodli pěti góly ve třetí třetině. Dvě branky a asistenci si v dresu Mountfieldu připsal obránce Jérémie Blain, gól a dvě nahrávky přidal Aleš Jergl.

Eisbären v sestavě s českým útočníkem Barinkou nastoupili k zápasu jen den po přípraveném utkání s týmem NHL San Jose, kterému podlehli 1:3.

Východočeši byli v první třetině střelecky aktivnější, vypracovali si několik slibných šancí, gólově se ale prosadili domácí. V čase 19:36 otevřel skóre pohotovou dorážkou nejproduktivnější hráč Berlína v LM Boychuk.

Jak se Eisbären vydařil závěr první části, prosadil se i na začátku druhé třetiny. Ve 22. minutě zvýšil na 2:0 po rychlém protiútoku White. Hradečtí poté přežili první oslabení a následně Veselý také po rychlém protiútoku snížil.

Sláva v horším období: Snad to tam zlomíme, říká Pavlík před duelem v Berlíně

Ve 34. minutě se ale dostal za obranu Mountfieldu Boychuk a překonal Růžičku v hradecké brance potřetí. Hosty dvoubranková ztráta nepoznamenala a dokázali se vrátit do hry. Ještě ve druhé třetině snížil kapitán Smoleňák a ve třetí části obránce Blain dvěma góly posunul český tým do vedení.

Hra úřadujícího německého šampiona se následně zřejmě i kvůli únavě z úterního zápasu proti Sharks rozpadla a Hradec Králové pokračoval v pohodové cestě za výhrou a postupem. Finského brankáře Markkanena překonal střelou zpoza brankové čáry Klíma a následně se trefil i Cingel.

Domácí poté mohli snížit při dvouminutové přesilovce pět na tři, Růžičku ale počtvrté nepřekonali. Naopak hosté se prosadili 52 sekund před koncem v početní výhodě.

Skupina G

Eisbären Berlín - Mountfield HK 3:7 (1:0, 2:2, 0:5)

Branky: 19:36 Boychuk (Clark), 21:24 White (Fiore), 33:26 Boychuk (Mauer) - 27:58 Veselý (Lalancette, Kalina), 37:41 Smoleňák (Cingel), 46:23 Blain (Jergl, Klíma), 48:04 Blain, 52:13 Klíma (Jergl, Blain), 53:01 Cingel (Lev, Smoleňák), 59:08 Jergl (Okuliar). Rozhodčí: Heikkinen (FIN), Schukies (GER) – Gerth (GER), Merten (GER). Diváci: 3 108.

Eisbären Berlín Markkanen (Ancicka) – Melchiori, Mik, Geibel, Ellis (A), Müller, Mauer – Noebels (C), Boychuk, Clark – Fiore, White, Barinka – Heim, Rossmy, Wiederer (A) – Hördler, Handschuh, Bassler

Mountfield HK Růžička (Kiviaho) – Nedomlel, Blain (A), Kalina, McCormack, Jank, Čáp, Piegl – Zachar, Lalancette, Veselý – Smoleňák (C), Cingel, Lev (A) – Okuliar, Kevin Klíma, Jergl – Pavlík, Štohanzl, Pajer

Tým Z V VP PP P S B
1. Frölunda 5 4 0 0 1 27:12 12
2. Hradec Králové 5 4 0 0 1 21:15 12
3. Eisbären Berlín 5 2 0 0 3 19:21 6
4. Grenoble 5 0 0 0 5 11:30 0

Skupina B

TPS Turku - Grizzlys Wolfsburg 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Branky: 57:24 Kivihalme - 14:35 Klos (Beaudin, Button), 22:06 Jeffrey (Machacek, Bittner), 43:57 Murray (Jeffrey, Rakhshani), 59:08 Bittner.

TPS Turku Lehtinen (Anttila) – Tuomisto, Kivihalme, Rafkin, Pulli, Arell, Lehtonen, Kiviharju – Rech, Intonen, Pryhtia – Skalický, Ilomaki, Tammela – Kantola, Ikonen, Steenbergen – Haapanen, Jasu, Vaisanen – Marjala

Grizzlys Wolfsburg Strahlmeier (Pogge) – Krupp, Button, Bittner, Murray, Moser, Wurm, Zajac, Mass – Rakhshani, Jeffrey, Machacek – Archibald, Beaudin, Dumont – Reichel, Klos, Schinko

HK SŽ Olimpija Lublaň - EV Zug 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)

Branky: 49:49 Čimžar (Pance) - 07:29 Simion (Kovář), 19:21 O ́Neill (Martschini, Nussbaumer), 32:23 O ́Neill (Martschini, Klingberg). Rozhodčí: Ofner (AUT), Sternat (AUT) – Zgonc (SLO), Hribar (SLO).

HK SŽ Olimpija Lublaň Us (Morrone) – Klofutar, Neill, Podrekar, Crnovič, Magovac, Stojan, Hebar – Dodero, Kapel, Simšič, Garreffa, Čimžar, Pance (C), Šturm, Sodja, Zajc, Koblar, Kalan, Mehle, Beričič.

EV Zug Hollenstein (Genoni) – Hansson, Stadler, Geisser, Djoos, Schlumpf, Kreis, Gross, Nussbaumer – Klingberg, O ́Neiil, Martschini, Simion, Kovář (C), Hofmann, Zehnder, Senteler, Herzog, Allenspach, Leuenberger, De Nisco.

1. Zug 5 4 1 0 0 22:7 14
2. Wolfsburg 5 3 0 1 1 20:12 10
3. TPS Turku 5 2 0 0 3 9:18 6
4. Olimpija Lublaň 5 0 0 0 5 7:21 0

Skupina C

EHC Red Bull Mnichov - Tappara 3:4N (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)pen. 2:3

Branky: 18:12 Eder (Boyle), 32:09 Lutz (Smith, Schütz), 40:16 Street (Tiffels) - 14:50 Tuulola (Lehterä), 43:26 Virta (Jürgens, Puhakka), 47:37 Henriksson (Tanus), Ojamäki. Rozhodčí: Linde, Hoppe – Hofer, Römer.

EHC Red Bull Mnichov Niederberger (Birken) – Abeltshauser, Blum, Szuber, Boyle, Daubner, Dedmond, McKiernan – Tiffels, Street, Eder – Hager, Kastner – Ehliz, DeSousa, Ortega – Oswald, Lutz, Smith, Schütz

Tappara Heikkinen (Kohonen) – Vittasmäki, Matushkin, Jürgens, Seppälä, Tuulola, Thomas, Ahlroth – Savinainen, Lehterä, Merelä – Puhakka, Virta, Ojamäki – Henriksson, Tanus, Kuusela – Luoto, Kelleher, Moilanen, Granath

HC Slovan Bratislava - SC Rapperswil-Jona Lakers 4:6 (1:2, 0:0, 3:4)

Branky: 7:25 Haščák (Zigo, Beňo), 50:36 Fominych (Zigo), 55:54 Zigo (Beňo, Haščák), 58:15 Haščák (Pecararo, Takáč) - 3:25 Forrer, 11:34 Moy (Jensen, Albrecht), 41:43 F. Maier (Alge, Jensen), 46:53 Baragano (Rowe, Satarić), 53:48 Jensen (Baragano, Moy), 59:11 Moy (Baragano). Rozhodčí: Šindel (CZE), Stano – Konc, Ďurmiš (SVK). Diváci: 2636.

HC Slovan Bratislava Coreau (Baroš) – Ackered, Valach, Beňo, MacKenzie, Golian, Gachulinec, P. Maier – Haščák, Zigo, Fominych – Takáč, Harris, Pecararo – Matoušek, Minárik, Lukošík – Török, Bezák, Šotek

SC Rapperswil-Jona Lakers Meyer (Mettler) – Elsener, F. Maier, Vouardoux, Aebischer, Satarić, Baragano, Pauchard – Jensen, Albrecht, Alge – Brüschweiler, Schroeder, Moy – Eggenberger, Rowe, Čajka – Zangger, Dünner, Forrer

1. Mnichov 5 3 1 1 0 21:11 12
2. Tappara Tampere 5 3 1 1 0 16:9 12
3. Rapperswil 5 1 1 1 2 15:18 6
4. Slovan Bratislava 5 0 0 0 5 8:22 0

Skupina E

EC Red Bull Salzburg - Fribourg-Gottéron 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Branky: 33:45 Kuokkanen (Bertschy, de la Rose). Rozhodčí: Rezek (SLO), Nikolić (AUT) – Nothegger (AUT), Pardatscher (ITA). Diváci: 1 212.

EC Red Bull Salzburg Tolvanen (Kickert) – Lewington, Robertson, Genoway, MacWilliam, Heinrich, Stapelfeld, Krening, Steffler – Schneder, Nissner, Raffl – Thaler, Baltram, P. Huber – M. Huber, Wukovits, Hochkofler – Predan, Auer, Harnisch.

Fribourg-Gottéron Hughes (Berra) – Gunderson, Jecker, Diaz, Vainio, Sutter, Dufner, Chavaillaz, Scheidegger – Marchon, Desharnais, Mottet – Rossi, Walser, Jörg – Bertschy, de la Rose, Kuokkanen – Sprunger, Schmid, Bykov.

1. Fribourg-Gottéron 5 4 0 0 1 9:3 12
2. Salcburk 5 0 3 2 0 10:9 7
3. Ilves Tampere 5 1 1 1 2 10:10 6
4. Stavanger 5 1 0 2 2 6:13 5