Český reprezentant Dmitrij Jaškin se raduje se spoluhráči z gólu v zápase se...

Český reprezentant Dmitrij Jaškin se raduje se spoluhráči z gólu v zápase se Švédskem. | foto: AP

Jaškin v KHL znovu skóroval a Dynamo Moskva poprvé slaví vítězství

• 0
Ve druhém zápase za sebou dal český útočník Dmitrij Jaškin gól a Dynamu Moskva pomohl v Kontinentální lize k premiérovému vítězství. Dynama Moskva v sezoně. Na ledě kazachstánského účastníka soutěže Nur-Sultanu hokejisté z ruské metropole zvítězili 5:4 v prodloužení a po třech porážkách se dočkali prvních bodů.

Nejlepší střelec základní části uplynulého ročníku Jaškin v první třetině vyrovnal na 1:1, jeho tým pak ale opět musel dotahovat. Barys vedl ještě v 52. minutě 4:2, jenže potom se dvakrát prosadil Vadim Šipačov. Nejproduktivnější hráč minulé sezony půl minuty před koncem normální hrací doby poslal zápas do prodloužení, které ukončil v páté minutě Daniil Tarasov.

Amur Chabarovsk - CSKA Moskva 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)

Branky: 40:31 Gorškov (Kamalov) - 01:56 Korosteljov (Slepyšev, Rykov), 04:58 Andronov (M. Robinson, Mamin), 24:31 Okulov (Samorukov), 47:54 Mamin (Slepyšev), 54:31 Šalunov (M. Robinson, Okulov). Rozhodčí: Romasko, Fraňo – Nikolajev, Šišlo. Diváci: 2300.

Amur Chabarovsk Alikin (Langhamer) – Ignatovič, V. Vasiljev, Turbin, Alexandrov, Sergijenko, Zimin, Korjagin, Kamalov – Golubev, Jakupov, Polunin – Gorškov, Vl. Ušenin, Vj. Ušenin – V. Butuzov, Pjanov, Fajzullin – Železkov, Gizdatullin.

CSKA Moskva Skotnikov (Kiseljov) – Rykov, M. Robinson, Samorukov, Dahlbeck, Ar. Sergejev, Naumenkov, Ibragimov – Loktionov, Slepyšev, Goldobin – Mamin, Šalunov, Okulov – P. Karnauchov, Andronov, Sorkin – Maximov, Světlakov, Korosteljov – Mingačjov.

HC Sibir Novosibirsk - Red Star Kunlun 5:4 (0:0, 2:1, 3:3)

Branky: 35:02 Gurkin (V. Komarov, Milovzorov), 38:09 V. Komarov (K. Alexejev, O'Dell), 46:14 Sajustov (Milovzorov, Šarov), 50:03 Romancev (Puustinen, Ruohomaa), 52:44 Pervušin (N. Korotkov) - 26:45 Šaporev (Monachov, D. Osipov), 41:46 Nikolišin (Archipov), 48:08 Kručinin (Nikolišin, Pedan), 56:00 Šaporev (Baldajev, D. Osipov). Rozhodčí: Beljajev, Kulakov – Lazarev, Šalagin. Diváci: 1 850.

HC Sibir Novosibirsk Säteri (Krasikov) – Ilja Morozov (A), Jokipakka, K. Alexejev, Gurkin, J. Chabarov, Chochlov, Pastuchov – Puustinen, Ruohomaa, Šarov – Milovzorov, Sajustov, O'Dell – V. Komarov, Sannikov (C), Česalin (A) – Pervušin, Romancev, Romajev – N. Korotkov.

Red Star Kunlun Šikin (Lazušin) – Pedan, D. Osipov (A), Megalinskij (A), Baldajev, Gimajev, Starikov – Zyrjanov, Kručinin (C), Archipov – Nikolišin, Šaporev, Monachov – Maximov, Dugin, Šachvorostov – Penzov, Markovin.

Barys Nur-Sultan - Dynamo Moskva 4:5P (2:1, 2:1, 0:2 - 0:1)

Branky: 01:59 Dietz (Asetov, Akolzin), 09:20 Valk (Metalnikov), 31:03 Videll (R. Starčenko, Makljukov), 37:03 Dietz (Frattin, Videll) - 05:52 Jaškin (Tarasov, Šipačov), 28:46 Pulkkinen (Brjukvin, An. Sergejev), 51:57 Šipačov (An. Sergejev, Mironov), 59:30 Šipačov (Mironov), 64:34 Tarasov (Jefremov, J. Zajcev). Rozhodčí: Sergejev, Suslov – Borjajev, Stupak.

Barys Nur-Sultan Ortio (H. Karlsson) – Makljukov, Dietz (C), Svedberg, Blacker, Metalnikov (A), Šalapov, Gajtamirov – Videll, R. Starčenko (A), Frattin – Lilja, Valk, Michajlis – Ševčenko, Sagadejev, Petuchov – Musorov, Šestakov, Akolzin – Asetov.

Dynamo Moskva Bočarov (10. Jerjomenko) – Čajkovský, Hietanen, An. Sergejev, Mironov (A), J. Zajcev, Grigorjev, Bojkov, Pribylskij – Jaškin, Šipačov (C), Tarasov – Pulkkinen, O. Lindberg, Brjukvin (A) – Alexejev, Šipov, Kagarlickij – V. Kuljomin, Jefremov, Zajcev.