Jiří Sekáč (vlevo) z Kazaně v souboji se Sergejem Andronovem z CSKA Moskva.

Jiří Sekáč (vlevo) z Kazaně v souboji se Sergejem Andronovem z CSKA Moskva. | foto: Profimedia.cz

Sekáč má první finálový bod, Kazaň ale na ledě CSKA neuspěla

• 1
Hokejisté Kazaně poprvé ve finále Kontinentální ligy prohráli. Po dvou domácích vítězstvích Ak Bars prohrál na ledě CSKA Moskva 2:3 v prodloužení, v 73. minutě rozhodl zápas gól Kirilla Petrova. První bod ve finálové sérii si připsal kazaňský útočník Jiří Sekáč, který přihrál na první branku hostů.

Nejproduktivnější český hráč v play off KHL Sekáč přitom do finále naskočil po zranění ze čtvrtfinálové série s Magnitogorskem a následné pauze. V 17. minutě asistoval u vyrovnávacího gólu Antona Landera na 1:1 a ve vyřazovací části ligy si vylepšil bilanci na čtyři branky a devět finálních přihrávek.

Hosté se ještě před koncem úvodní třetiny dostali v přesilovce do vedení, CSKA ale v 39. minutě vyrovnal. Prodloužení pak po dvanácti minutách ukončil druhým gólem v utkání Petrov a moskevský celek si po dvou těsných prohrách v Kazani připsal první finálový úspěch.