Jan Kovář v dresu Magnitogorsku

Jan Kovář v dresu Magnitogorsku | foto: Profimedia.cz

Kovář asistoval u vítězného gólu Magnitogorsku v druhém prodloužení

• 0
Hokejisté Magnitogorsku dál míří za obhajobou triumfu v Gagarinově poháru, i když v úvodním semifinále play-off Kontinentální ligy měli namále. Kazaň udolali 2:1 gólem v druhém prodloužení, který v 86. minutě vstřelil Sergej Mozjakin. Druhou asistencí se na něm podílel Jan Kovář.

Kapitán Metallurgu a nejproduktivnější hráč základní části Mozjakin rozhodl zápas poté, co ho krásnou dlouhou přihrávkou od vlastní brankové čáry na útočnou modrou vyslal Chris Lee. Kanadskému obránci za brankou přiťukl puk Kovář.

Série pokračuje druhým zápasem opět v Magnitogorsku v neděli.

Kazaň v prvním duelu finále Východní konference vyšla naprázdno, přestože od 30. minuty po trefě Fjodora Malychina vedla. Za domácí vyrovnal v 38. minutě nejproduktivnější hráč play off Danis Zaripov.

Už v druhé minutě skončil zápas kvůli zranění pro obránce Kazaně Michala Jordána, jemuž u mantinelu spadl na nohu finský útočník Magnitogorsku Tommi Santala. Urostlý český reprezentant musel být odveden do kabiny a na led se už nevrátil.