Jan Kovář z Magnitogorsku se raduje z gólu.

Jan Kovář z Magnitogorsku se raduje z gólu. | foto: Profimedia.cz

Kovář pomohl Magnitogorsku vítězným gólem a dvěma asistencemi

• 4
Jan Kovář si v play-off Kontinentální hokejové ligy připsal další tři body, ve čtvrtfinálovém utkání Magnitogorsku v Astaně pomohl hostům k výhře 5:3 vítězným gólem a dvěma asistencemi. Metallurg tak v sérii vede nad Barysem 3:0 na zápasy a jediná výhra mu chybí k postupu do semifinále.

Tři branky obhájců Gagarinova poháru vstřelil Danis Zaripov, který se blýskl hattrickem i v minulém utkání. Celkem už má na kontě jedenáct gólů a se 17 body vládne produktivitě play-off, Kovář je za ním druhý s bilancí 6+9.

Český útočník se v 38. minutě v přesilovce pokusil překonat gólmana Henrika Karlssona po vyjetí zpoza branky, odražený puk poslal do sítě Zaripov.

Barys v úvodu třetí třetiny snížil na 1:2, ale Kovář pak přihrál na gól Sergeji Mozjakinovi a v 54. minutě si role vyměnili, když Mozjakin našel v další přesilovce českého spoluhráče volného před brankovištěm.

Zaripov potom dovršil druhý hattrick za sebou a už třetí v play-off. Astana v závěrečných dvou minutách překonala Vasilije Košečkina ještě dvakrát, třetí prohru v sérii však už odvrátit nedokázala. Všechny góly Barysu v utkání dal Dustin Boyd.

Poprvé v sérii s Kazaní uspěl Omsk a po výhře 4:3 v prodloužení na soupeřově ledě snížil na 1:2. Domácí přitom už v šesté minutě vedli o dva góly, když na ten druhý přihrál v přesilovce český obránce Michal Jordán, a po první třetině byl stav 3:1.

Avangard ale vyrovnal a v 70. minutě rozhodl zápas Američan David Booth. Dominik Furch si v brance vítězného celku připsal 37 zákroků.

,

Finále MS 2024 Česko - Švýcarsko proběhne v neděli od 20:20. Utkání o bronz mezi Švédskem a Kanadou od 15:20. Příští ročník MS 2025 se hraje ve Švédsku a v Dánsku.