Jaromír Jágr, útočník Omsku, v akci

Jaromír Jágr, útočník Omsku, v akci | foto: Profimedia.cz

Kašpar se v KHL blýskl čtyřmi body, prosadili se i další Češi včetně Jágra

• 6
České útočné duo ve službách Omsku poprvé v nové sezoně hromadilo body. Jaromír Jágr v utkání Kontinentální hokejové ligy proti Čerepovci vstřelil dvě branky, Roman Červenka přidal gól a asistenci a Omsk zvítězil 5:1.

Avangard vyhrál i druhý zápas v sezoně, kterou zahájil sobotním vítězstvím 4:3 nad Spartakem Moskva. Proti Dominiku Haškovi se Jágr s Červenkou neprosadili, ale tentokrát už jejich útok slavil úspěch.

Po Jágrově úvodní brance, na kterou přihrával Červenka, zvýšil v 28. minutě na 2:0 Jegor Averin v oslabení při Červenkově vyloučení. V polovině zápasu mohli hosté snížit z trestného střílení nařízeného za faul Dmitrije Rabykina, ale Jevgenij Ketov neuspěl.

Další gól vstřelil Jágr v početní převaze, kterou dostal Omsk díky nedovolenému držení českého obránce Severstalu Ondřeje Němce. V úvodu poslední třetiny se povedlo hostům snížit, ale Omsk v závěru dominoval. Necelé čtyři minuty před koncem uzavřel skóre svou první brankou v KHL po letním přestupu z pražské Slavie Červenka.

Dařilo se také Janu Markovi z CSKA Moskva, jenž v Chabarovsku zaznamenal gól a přihrávku, ale porážce hostů 3:4 v prodloužení nezabránil. A bodovali i další Češi.

Na všech brankách Astany, která zdolala bohatý Petrohrad v brance s debutujícím Jakubem Štěpánkem, se podílel útočník Lukáš Kašpar. Dva góly dal a na dva přihrál. Dvě asistence si v dresu Barysu připsal také jiný mistr světa z Německa Jiří Novotný.

Další úřadující světový šampion Jakub Klepiš rozhodl o vítězství Ufy nad
Magnitogorskem 6:5 v prodloužení, když skóroval v 63. minutě. Předtím v
normální hrací době u dvou gólů asistoval.

Opět se nedařilo Dominiku Haškovi, který podruhé za sebou inkasoval čtyři góly a Spartak Moskva prohrál na ledě nováčka Chanty Mansijsku 1:4.

Výsledky:

Chabarovsk - CSKA Moskva 4:3 v prodl. (za hosty Marek 1+1), Novokuzněck - Dinamo Minsk 2:5, Novosibirsk - Dinamo Riga 3:2, Omsk - Čerepovec 5:1 (za domácí Jágr 2+0, Červenka 1+1), Barys Astana - Petrohrad 4:3 (za domácí Kašpar 2+2, Novotný 0+2), Chanty Mansijsk - Spartak Moskva 4:1, Ufa - Magnitogorsk 6:5 v prodl. (za domácí Klepiš 1+2), Atlant Mytišči - Jaroslavl 0:2 (Rachůnek 0+2, Vašíček 0+1).

,

Finále MS 2024 Česko - Švýcarsko proběhne v neděli od 20:20. Utkání o bronz mezi Švédskem a Kanadou od 15:20. Příští ročník MS 2025 se hraje ve Švédsku a v Dánsku.