Zbyněk Irgl - SMĚR KANADA. Útočník Zbyněk Irgl doufá, že se dostane do týmu pro

Zbyněk Irgl - SMĚR KANADA. Útočník Zbyněk Irgl doufá, že se dostane do týmu pro mistrovství světa v Kanadě. | foto: Bořivoj Černý

Jaroslavl má blíž k zisku Gagarinova poháru. Irgl se trefil v play-off posedmé

• 1
Hokejisté Jaroslavle vyhráli třetí finálový duel KHL nad Kazaní 3:0 a dostali se v sérii na čtyři vítězství do vedení 2:1 na zápasy. Jeden gól Lokomotivu dnes vstřelil český útočník Zbyněk Irgl, jenž se prosadil v play off posedmé a vede tabulku kanonýrů.

Reprezentant Irgl dnes zvýšil krátce po polovině duelu na 2:0 kuriózním lobem po akci celého útoku. Asistence si připsali jak hvězdný Alexej Jašin, tak další Čech Josef Vašíček.

Jaroslavl díky dvěma Irglovým brankám vyhrála 3:0 už první duel, ve druhém stejným rozdílem brzy vedla, ale zápas ztratila v prodloužení. Druhé čisté konto ve finále vychytal brankář Georgij Gelašvili.

Série pokračuje v pondělí opět na ledě Lokomotivu.

Třetí zápas finále Kontinentální hokejové ligy:
Jaroslavl - Kazaň 3:0 (Irgl 1+0, Vašíček 0+1), stav série 2:1.

Švédsko

Třetí zápas finále play off švédské hokejové ligy:
HV 71 - Färjestad 1:3, stav série 1:2.

Slovensko

Třetí zápas finále play off slovenské extraligy:
Skalica - Košice 2:5 (za hosty Kopecký 1+0), stav série 0:3.

Německo

Čtvrté zápasy semifinále play off německé hokejové ligy:
Mannheim - Eisbären Berlín 4:6, konečný stav série 1:3; Düsseldorf - Hannover 4:3 v prodl. (3:1, 0:2, 0:0 - 1:0), stav série 2:2.

Rakousko

Hokejisté Klagenfurtu získali titul v rakouské lize, když ve finálové sérii zdolali Red Bull Salcburk 4:3 na zápasy. Klagenfurt se radoval z triumfu v domácí soutěži už podevětadvacáté a na trůnu vystřídal právě Salcburk, nejúspěšnější rakouský klub, který ovládl minulé dva ročníky. Hráči KAC triumfovali po pěti letech a získali právo účasti v prvním kvalifikačním kole Ligy mistrů.

Klagenfurt do dramatické série vstoupil domácí výhrou 5:4 v prodloužení, pak ale prohrál v Salcburku 2:7 a na vlastním ledě 3:6. Jenže pak získal vítěz základní části po úspěšných výsledcích 4:1 venku a 3:0 doma mečbol.

Salcburk jej sice díky vítězství 3:2 v prodloužení ještě odvrátil, ale rozhodující sedmý duel dnes vyhrál Klagenfurt 2:1.

Na trefu Andrewa Schneidera z 35. minuty ještě odpověděl v 45. minutě salcburský Patrick Harand, ale za 13 sekund vstřelil vítěznou trefu Klagenfurtu jeho bratr Christoph Harand, který v roce 2006 krátce působil v tehdy ještě extraligovém Znojmě.

Norsko

Hokejisté Valerengy Oslo získali titul v norské lize, když ve finále zdolali Spartu Warriors 4:2 na zápasy. Zajistili si tak účast v prvním kvalifikačním kole nadcházejícího ročníku Ligy mistrů.

Valerenga dnes v domácím prostředí slavila titul po vítězství 1:0, které zařídil brankou v 34. minutě Kenneth Larsen.

Valerenga vedla v sérii už 3:0 na zápasy, když vyhrála postupně doma 5:2, v Sarpsborgu 2:0 a opět v Oslu 2:1. Sparta ale sérii zdramatizovala díky domácím vítězstvím v prodloužení 3:2 a 5:4. Dnes už ale Valerenga sérii ukončila a 26. titulem vylepšila pozici nejúspěšnějšího klubu v Norsku v týmových sportech vůbec.