Brankář Plzně Lukáš Sochůrek likviduje šanci Tonyho Martenssona z Lugana.

Brankář Plzně Lukáš Sochůrek likviduje šanci Tonyho Martenssona z Lugana. | foto: ČTK

Páni, já jsem chytil šanci Klasenovi, žasl plzeňský debutant Sochůrek

  • 0
Ještě ráno před zápasem stále nemohl uvěřit, že půjde do branky. „Pořád jsem si říkal, že to nemůže být pravda. Jenže na zimáku mi trenér znovu potvrdil, že jdu chytat,“ líčil nadšeně 20letý hokejový gólman Lukáš Sochůrek.

V úterý si odbyl velkou premiéru v dresu Plzně. Dostal šanci v odvetném utkání úvodního kola play-off Ligy mistrů proti švýcarskému Luganu.

I když byla Škoda po remíze 3:3 daleko od postupu, protože v prvním utkání podlehla 1:4, mladík mezi tyčemi nezklamal. Připsal si 26 zákroků, ten nejcennější ve třetí části, když chytil jasnou šanci Švéda Klasena.

„Z toho mám radost, i když mě to spíš trefilo. Ale jinak ta jejich švédská řada Klasen, Martensson, Zackrisson funguje jako nezadržitelný stroj, hrají poslepu, jsou neskuteční! Říkal jsem si, hlavně nechci od nich dostat třeba tři rychlý góly,“ popisoval Sochůrek.

Vyrůstal v pražské Slavii, předloni si na 17 utkání vyzkoušel i zámořskou juniorskou soutěž GMHL v dresu Seguin Huskies. Nyní chytá za druholigovou farmu Plzně v Klatovech a teď se dočkal premiéry v Home Monitoring Areně.

„Škoda prvního gólu. Když doháníte ztrátu 1:4, není to příjemné. Přemýšlíte, jestli když nedostanete špatnej gól, nepůjdete ven. To nikomu nepřeju,“ mínil Sochůrek.

Ale po zápase mohl určitě usínat klidně, svůj velký večer zvládl.