Hokejisté Slovanu Bratislava se radují z gólu.

Hokejisté Slovanu Bratislava se radují z gólu. | foto: Profimedia.cz

Bída slovenských klubů má důsledek. V Lize mistrů je nahradí polský šampión

• 56
Vedení hokejové Ligy mistrů se rozhodlo sebrat Slovensku místo v evropské soutěži. Můžou za to neuspokojivé výsledky tamních klubů v posledních letech, kdy v konkurenci pouze prohrávali. Šanci dostane vítěz polské ligy.

V posledních třech sezonách se v Lize mistrů představily dva slovenské kluby. Slovan Bratislava a Košice odehrály v soutěži dohromady osmnáct zápasů, ani jednou nevyhrály.

Co hůř, dokonce nedokázaly ani bodovat. Naposledy zvítězil slovenský klub 5. září v roce 2019, kdy Bánská Bystrica porazila Mnichov 3:2 na nájezdy.

I proto oznámení ligy výrazně nepřekvapilo. Od příští sezony vystřídá vítěze Tipos extraligy polský mistr.

Hokejisté Košic po zápase se Slovanem Bratislava.

„Rozhodnutí jsme učinili na základě konkurenceschopnosti, manažerské struktury a návštěvnosti. Jelikož slovenští zástupci nebyli v posledních třech sezonách úspěšní, dospěli jsme k závěru, že je férové sáhnout k rotaci a dát šanci se ukázat v evropském měření Polsku,“ stojí na webu Champions Hockey League.

Do kategorie „Challenger Leagues“, kam se řadí týmy z druhé úrovně evropských lig, z nichž se do CHL podívá tamní šampión, se tak Polsko připojilo k Dánsku, Francii, Norsku a Velké Británii.

Rekord Bernu pokořen. V Evropě chodí nejvíce fanoušků na Kolín nad Rýnem

Ligy mistrů se v následující sezoně zúčastní 24 týmů. Garantované místo má poslední vítěz Ženeva, kterou doplní mistr a dva nejlepší týmy ze základní části z Finska, Švédska, Švýcarska, Česka a rakouské ICEHL.

Z extraligy si místo již zajistily Pardubice a Sparta, pokud by jeden z týmů vyhrál i play off, doplní je po základní části třetí Třinec.