Fanoušci Medveščaku Záhřeb

Fanoušci Medveščaku Záhřeb | foto: Profimedia.cz

Hvězdy z Petrohradu padly v Záhřebu, Červenka se dotáhl na Kováře

• 0
Útočník Roman Červenka pomohl gólem a asistencí hvězdami nabitému Petrohradu vybojovat alespoň bod na ledě nováčka Kontinentální ligy Záhřebu. Nejlepší tým soutěže v Chorvatsku překvapivě prohrával už 1:3, nakonec Medveščaku podlehl 3:4 po samostatných nájezdech.

Po úvodní sérii sedmi vítězství Petrohrad utrpěl druhou porážku za sebou.

Červenka v 54. minutě po rychlé akci a přihrávce Alexeje Ponikarovského snížil na 2:3 a vzápětí asistoval u vyrovnávací branky Ilji Kovalčuka. Ruská hvězda se postarala už ve druhé minutě také o první gól zápasu. Český útočník skóroval i v rozstřelu, v němž byli ale nakonec úspěšnější domácí.

Červenka zaznamenal pátý gól a sedmou přihrávku v sezoně a s 12 body se dotáhl na nejproduktivnějšího českého hráče v KHL Jana Kováře z Magnitogorsku, jenž má stejnou bilanci. Kovář odehrál o zápas méně.