Hokejisté CSKA jsou v semifinále

Praha - Vyřazovací část soutěží je v evropských hokejových ligách v plném proudu. Posledními semifinalisty ruské superligy se stali hráči CSKA Moskva. Vyrovnanou sérii s Ufou ukončili výhrou na soupeřově ledě 3:1, k níž se přiblížili dvěma góly ve druhé třetině.

Ufa, třetí celek základní části, za stavu 0:3 deset minut před koncem zápasu už jen porážku zmírnila. Postup moskevského klubu si vychutnal i český obránce Jan Platil.

CSKA v semifinále narazí na mistrovskou Kazaň, druhou dvojici tvoří Omsk a Magnitogorsk. Série hrané na tři vítězství začnou ve čtvrtek na ledě favoritů Omsku a Kazaně.

Výsledek - čtvrtfinále:
Ufa - CSKA Moskva 1:3 - konečný stav série 2:3.

ŠVÉDSKO

Dvě kola před koncem baráže švédské hokejové ligy stále není jasno. Do čela šestičlenné tabulky se dnes dostala Skelleftea díky vítězství 1:0 v prodloužení na ledě Björklövenu. Druhé postupové místo drží Malmö, jež podlehlo v prodloužení v Södertälje, které tak na třetím místě ztrácí pouze bod.