Gáborík se rozloučil s Trenčínem dvěma góly

Deváté vítězství za sebou vybojovali v 11. kole slovenské extraligy hokejisté Trenčína. Vedoucí tým soutěže sice inkasoval od Popradu už v šesté minutě, ale nakonec vyhrál 5:1. V dresu Dukly nastoupil naposledy Marián Gáborík a rozloučil se dvěma góly. Útočník Minnesoty se sice v zámoří stále nedohodl na nové smlouvě, ale po středečním začátku NHL už nemůže hrát v jiné soutěži.

SLOVENSKO
11. kolo:
HC Košice - HKm Nitra 7:0 (4:0, 2:0, 1:0)
2. a 30. Kováč, 3. a 18. Kroták, 4. a 22. Holečko, 56. Šimurda. Rozhodčí: Druga - Gajan, M. Grečko. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Diváci: 1800.

Dukla Trenčín - HK ŠKP Poprad 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
Branky
: 18. a 35. Gáborík, 18. T. Melichárek, 41. Fabuš, 58. Meszároš - 6. Š. Rusnák ml. Rozhodčí: Jakubec - Gašparík, Valach. Vyloučení: 4:6, navíc Kubát (Poprad) 10 min. Diváci: 5816.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HKm Zvolen 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky
: 12. Urban - 38. Majeský, 42. Paciga, 47. Cibuľa. Rozhodčí: Beniač - Bednár, Kubuš. Vyloučení: 3:5, navíc R. Školiak (L. Mikuláš) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 2020.

HK 36 Skalica - MsHK Žilina 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Branky
: 13. a 22. Krajči, 28. Oravec. Rozhodčí: Jonák - Horník, Mészáros. Vyloučení: 3:7, navíc Komárek 10 min., Kollár (oba Skalica) 5 min + do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 2100.

Slovan Slovnaft Bratislava - MHC Martin 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky
: 2. Hančák, 30. J. Tabaček, 46. Macho, 59. Halaj - 38. Marek Hovorka. Rozhodčí: Čaprnka - Mášik, S. Novák. Vyloučení: 3:3. Diváci: 3578.

RUSKO
Útočník Tomáš Chlubna si jako jediný český hráč připsal ve 12. kole ruské superligy gól. V dresu Magnitogorsku vyrovnal proti Novokuzněcku na 1:1 a zavelel k obratu, který celek trenéra Marka Sýkory dovedl k vítězství 3:2. První místo v tabulce uhájilo Dynamo Moskva, jež zdolalo Novosibirsk snadno 4:0.

Výsledky - 12. kolo:
Magnitogorsk - Novokuzněck 3:2 (za domácí Chlubna 1+0), Ufa - Kazaň 4:2, Togliatti - Nižněkamsk 1:0, Petrohrad - CSKA Moskva 3:1, Nižnij Novgorod - Omsk 3:3 (za domácí Zíb 0+1), Čerepovec - Chabarovsk 3:0, Jaroslavl - Voskresensk 4:2, Dynamo Moskva - Novosibirsk 4:0.

FINSKO
Jiří Vykoukal zahájil brankou cestu TPS Turku k vítězství 2:1 nad Blues Espoo. Český obránce využil ve druhé minutě závěrečné třetiny přesilovku domácího týmu a otevřel skóre utkání. Mikko Eloranta o devět minut později přidal druhý gól a hosté už pouze stačili snížit dvě minuty před koncem brankou, u kterého asistoval Jan Čaloun.

Výsledky - 11. kolo:
IFK Helsinky - Jyväskylä 1:4, Jokerit Helsinky - SaiPa Lappeenranta 4:0, Lukko Rauma - Tappara Tampere 2:4, TPS Turku - Blues Espoo 2:1 (Vykoukal 1+0 - Čaloun 0+1).

ŠVÉDSKO
Kamil Brabenec vstřelil jediný gól Luley proti Färjestadu, k pokoření soupeře to však bylo málo. Český útočník ve druhé třetině vyrovnal průběžný stav na 1:1, ale ještě v téže části hry Peter Nordström v oslabení rozhodl o výhře hostů.

Výsledky - 6. kolo:
Timra - Djurgaarden 2:4, Frölunda - Södertälje 4:1, Lulea - Färjestad 1:2 (za domácí Brabenec 1+0), Leksand - MoDo Hockey 1:2 v prodl., Brynäs - Linköping 2:7, Malmö - HV 71 0:3.

,

Semifinále MS 2024 v sobotu 25. května. Finálový zápas a utkání o bronz se odehraje v neděli 26. kvetna. Příští ročník MS 2025 se hraje ve Švédsku a v Dánsku.