CSKA Moskva rozstřílel Říhův tým osmi góly

Moskva - Jen deset minut vydržel český gólman Dušan Salfický v brance Voskresensku v utkání ruské hokejové ligy proti CSKA Moskva. V úvodu zápasu dvakrát inkasoval a nechal se vystřídat. Jeho tým pak v duelu dvaadvacátého kola prohrál vysoko 0:8, svěřenci Miloše Říhy se nezmohli ani na čestný úspěch.

Výsledky - 22. kolo:
Omsk - Perm 2:0, Magnitogorsk - Novosibirsk 4:2, Podolsk - Ufa 2:2, Čerepovec - Spartak Moskva 0:4, Dynamo Moskva - Novokuzněck 3:4 po prodl. (za domácí Rosa 0+1), Tver - Togliatti 2:3 po prodl., Voskresensk - CSKA Moskva 0:8, Petrohrad - Jaroslavl 1:4 (za hosty Rachůnek 0+1).

ŠVÝCARSKO

Šlágr 16. kola švýcarské hokejové ligy, v němž se utkaly aktuálně nejlepší dva týmy soutěže, skončil vítězstvím Zugu 4:1. Na ledě lídra z Lugana o něm hosté rozhodli v první polovině závěrečné třetiny, kdy soupeři během pěti minut nasázeli tři branky.

Lugano si navzdory porážce udrželo vedení v soutěži, ale jeho náskok se ztenčil na jediný bod.

Výsledky - 16. kolo:
Ambri/Piotta - Bern 1:2, Basilej - Rapperswil/Jona 2:2, Fribourg - Kloten 7:4, Ženeva - Curych 3:1, Lugano - Zug 1:4, Langnau - Davos 1:4.

SLOVENSKO

Vedoucí tým slovenské hokejové extraligy z Nitry překvapivě zaváhal v 21. kole s posledním Martinem, s nímž uhrál jen remízu 2:2. A tu ještě domácímu favoritovi zachránil pět sekund před koncem Kováčik. Další porážku utrpěl mistrovský Slovan Bratislava, který v repríze posledního finále prohrál o gól ve Zvolenu.

Zápas v Nitře byl především ve vypjatém závěru plný emocí. V 57. minutě se za brankou Martina strhla bitka, po níž muselo po dvou hráčích z každého týmu předčasně do šaten. Bezprostředně po dalším rozehrání pak Vantroba zranil českého útočníka Vozdeckého hokejkou v obličeji a rovněž musel do kabin.

Průběh zápasu, v němž outsider přišel o vítězství až těsně před závěrečným klaksonem, se nelíbil trenérovi Martina Milanu Jančuškovi. "Zasloužili jsme si vyhrát, ale vstoupil do toho někdo jiný. Budeme to řešit, protože tento zápas měl k fair play daleko," rozčiloval se.

Výsledky - 21. kolo:
Žilina - Košice 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
18. Podhradský, 36. Lažo, 38. Krayzel. Rozhodčí: Jonák - Valach, Tvrdoň. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:2. Diváci: 1696.

Zvolen - Slovan Bratislava 4:3 (2:2, 1:0, 1:1)
6. Babka, 20. F. Turek, 33. Weissmann, 42. Šechný z trest. střílení - 10. K. Kováč, 18. Kudělka, 43. Němčický. Rozhodčí: P. Ország - Bednár, Halecký. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:2. Diváci: 2341.

Trenčín - Skalica 3:2 (0:2, 3:0, 0:0)
23. a 34. V. Baláž, 32. Igor Majeský - 2. R. Hartmann, 16. Jarolín (Křetinský). Rozhodčí: Baluška - Horínek, Galamboš. Vyloučení: 1:4. Bez využití: Diváci: 3396.

Poprad - Liptovský Mikuláš 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
31. Zavacký, 48. Martin Segľa, 62. Jasovský - 33. Róbert Huna, 60. Kopecký. Rozhodčí: R. Lauff - Korba, Kubuš. Vyloučení: 6:2, navíc Žemlička 10 min., M. Turan (oba Poprad) 5 min. + do konce. Bez využití: Diváci: 2408.

Nitra - Martin 2:2 po prodl. (0:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
33. T. Chrenko (Podstavek), 60. Kováčik - 32. Kuric, 48. T. Višňovský. Rozhodčí: F. Mihálik - Bulko, Mészáros. Vyloučení: 6:5, navíc Kollár, Hruška - Kolba, Cebák, Vantroba všichni do konce zápasu. Využití: 1:1. Diváci: 4081.

NĚMECKO

Hokejisté Ingolstadtu dál kralují německé lize. V dnešním zápase 16. kola s přispěním jedné asistence českého obránce Jakuba Ficence porazili Iserlohn 3:0 a v čele tabulky drží šestibodový náskok před Krefeldem, který
porazil 3:2 Hannover.

Výsledky - 16. kolo:  Ingolstadt - Iserlohn 3:0 (Ficenec 0+1), Kassel - Augsburg 3:1, Mannheim - Kolín nad Rýnem 2:5, Norimberk - Düsseldorf 2:3, Krefeld - Hannover 3:2.