Český trojlístek prohru Färjestadu neodvrátil

Praha - Evropské hokejové soutěže vrcholí. Ve Švédsku neuspěl Färjestad s českým trojlístkem v sestavě, když ve čtvrtém finálovém souboji podlehl Frölundě, která vyrovnala stav série na 2:2. Eisbären Berlín je jednu výhru od obhajoby titulu, český brankář Pöpperle se blýskl vychytanou nulou. Ve Finsku si připsala první finálové vítězství Hämeenlinna.

Finsko

Hokejisté Hämeenlinny, kteří teprve v pátek uzavřeli pětizápasovou semifinálovou sérii s IFK Helsinky, v sobotu vstoupili vítězně do souboje o titul ve finské lize. Tým HPK porazil 1:0 soupeře z Pori a stejným skóre vede i sérii na tři výhry. Jediný gól utkání vstřelil již v 5. minutě lotyšský útočník Janis Sprukts. Finále pokračuje v úterý na ledě Äsätu.

Finále, 1. zápas
Hämeenlinna - Ässät Pori 1:0 - stav série 1:0.

Švédsko

Hokejisté mistrovské Frölundy ve čtvrtém finálovém utkání švédské ligy porazili Färjestad 2:1 v prodloužení a vyrovnali stav série na 2:2. Hosté s Čechy Radkem Hamrem, Martinem Ševcem a Pavlem Paterou v sestavě neudrželi vedení, vítězný gól dostali po 103 sekundách nastavení. Série na čtyři vítězství, v níž hrají stejní soupeři jako v loňském finále, pokračuje v neděli opět v Göteborgu na ledě Frölundy.

Finále, 4. zápas
Frölunda - Färjestad 2:1 v prodl. - stav série 2:2.

Německo

Hokejistům Eisbären Berlín chybí už jen jedna výhra k obhajobě mistrovského titulu. Brankář Ledních medvědů Tomáš Pöpperle, jenž se po finále připojí k české reprezentaci, vychytal v druhém souboji s Düsseldorfem čisté konto a tým z hlavního města vede v sérii 2:0. Zápas skončil díky brankám Derricka Walsera a Derona Quinta také 2:0. Pokud Eisbären zvítězí v play off i podesáté za sebou, budou slavit titul. Třetí zápas se hraje na Velikonoční pondělí v Berlíně.

Finále, 2. zápas
Düsseldorf - Eisbären Berlín 0:2 - stav série 0:2.

Dánsko

Hokejisté SonderjyskE vyhráli dánskou ligu. Ve finále zdolali vítěze základní části z Alborgu 4:2 na zápasy. V týmu poraženého finalisty působil český obránce Martin Rejthar.

Finálová série
SonderjyskE - AaB Ishockey 4:2 na zápasy (3:8, 5:2, 5:2, 2:1, 1:3, 3:0).

Švýcarsko

Baráž o udržení ve švýcarské hokejové lize bude pokračovat i po dnešním pátém zápasu. Biel zvítězil ve Fribourgu 3:1 a v sérii snížil na 2:3. Počtvrté za sebou tak neuspěl domácí celek, v poslední třetině se o to postarali dvěma brankami během 94 sekund Trépanier a Tremblay.

Fribourg - Biel 1:3, stav série 3:2.