Jakub Klepiš, útočník Omsku, v akci v utkání Kontinentální hokejové ligy.

Jakub Klepiš, útočník Omsku, v akci v utkání Kontinentální hokejové ligy. | foto: Profimedia.cz

Bulis v KHL táhl Mytišči. Klepiš za Omsk skóroval a Jágr asistoval

• 0
Čeští hokejisté se znovu podíleli na plném bodovém zisku Omsku v Kontinentální lize. K vítězství 5:3 nad Novosibirskem přispěl jedním gólem Jakub Klepiš z přihrávky Jaromíra Jágra, který si tak připsal čtrnáctý bod v sezoně.

Novosibirsk měl přitom mnohem lepší start do utkání, ve čtvrté minutě dostal omský brankář Rämö dva góly v rozmezí pouhých deseti vteřin. Klepiš snížil v 15. minutě, ale domácí mužstvo ještě na počátku třetí třetiny prohrávalo.

O obrat se pak během 52 sekund postarali Vlasenkov s Orlovem a vítězství Avangardu pojistil svým druhým gólem v utkání Averin. Omsk potvrdil druhou příčku v pořadí Černyševovy divize.

Atlant Mytišči si poradil s Kazaní 4:3 a jednu z hlavních úloh sehrál v domácím týmu útočník Jan Bulis, jenž si připsal dva góly a jednu asistenci. Dvěma přihrávkami přispěl navíc další Čech Jiří Novotný a Atlant o skóre poskočil do čela Tarasovovy divize.

Bulis vstřelil obhájcům titulu v přesilových hrách první a třetí gól domácích, na rozhodující čtvrtou branku pak přihrál Mozjakinovi. Novotný se podílel na obou trefách svého krajana.

Nejvíce bodů dosud nasbíral Magnitogorsk, jedenácté vítězství z dvanácti zápasů přidal po výsledku 4:2 s Dinamem Riga. Také v tomto utkání hosté vedli, jejich slovenský útočník Marcel Hossa svým druhým zásahem v polovině duelu ještě vyrovnal, ale hráči Magnitogorsku poté překonali Martina Pruska v brance lotyšského celku ještě dvakrát.

Zápas Čerepovce s Nižněkamskem rozhodly až samostatné nájezdy. Jako jediný se v nich střelecky prosadil útočník domácího týmu Josef Straka.

Výsledky:
Omsk - Novosibirsk 5:3 (za domácí Klepiš 1+0, Jágr 0+1), Petrohrad - Togliatti 3:0, Čerepovec - Nižněkamsk 2:1 po sam. nájezdech (rozh. nájezd J. Straka), Barys Astana - Chabarovsk 4:2, Magnitogorsk - Dinamo Riga 4:2, Jekatěrinburg - Dynamo Moskva 3:1 (za hosty Hudler 0+1), Ufa - Novokuzněck 4:3 v prodl. (za domácí Blaťák 0+1), Čeljabinsk - Dinamo Minsk 4:6, Atlant Mytišči - Kazaň 4:3 (za domácí Bulis 2+1, Novotný 0+2).

Výsledky:
KalPa Kuopio - Ässät Pori 4:5 v prodl., Kärpät Oulu - Jyväskylä 4:3 (za domácí Rosa 0+3), Pelicans Lahti - Ilves Tampere 3:6, TPS Turku - IFK Helsinky 4:2 (za domácí Birner 0+2).

8. kolo:
Färjestad - Djurgaarden 2:1, MODO Hockey - Rögle 2:3, Skelleftea - HV 71 3:2, Timra - Linköping 5:2, Brynäs - Lulea 4:0.

13. kolo:
Ambri/Piotta - Rapperswil 3:2 (Kutlák 0+3), Davos - Ženeva 0:4, Kloten - Zug 2:3 v prodl. (za domácí Hamr 0+1), Langnau - Fribourg 1:2, Lugano - Biel 2:3.

1. Bern 12 7 2 1 2 42:26 26
2. Zug 12 8 1 0 3 36:22 26
3. Davos 12 7 1 1 3 49:30 24
4. Ženeva 11 7 0 1 3 38:25 22
5. Curych 9 6 1 1 1 38:28 21
6. Kloten 12 4 4 1 3 30:29 21
7. Rapperswil 12 6 0 0 6 41:31 18
8. Biel 12 5 1 0 6 31:40 17