Pavel Brendl

Pavel Brendl - Hokejový reprezentant Pavel Brendl při tréninku. | foto: Michal Sváček, MF DNES

Brendl po sedmi zápasech poprvé nebodoval, Novgorod však vyhrál

• 0
Hokejisté Novgorodu porazili v KHL Chabarovsk na jeho hřišti 2:1 a to navzdory tomu, že jejich nejproduktivnější hráč Pavel Brendl poprvé po sedmi zápasech nebodoval. Brankář Martin Prusek sice třetí čisté konto za sebou nevychytal, ovšem dalším povedeným výkonem pomohl Dinamu Riga k výhře 3:1 na stadionu Nižněkamsku.

Výsledky:
Chabarovsk - Nižnij Novgorod 1:2, Togliatti - Dinamo Minsk 1:0, Nižněkamsk - Dinamo Riga 1:3, Kazaň - Dynamo Moskva 1:0.

FINSKO

Hokejisté Ässätu Pori ve finské lize znovu nebodovali, když dnes prohráli na ledě Tappary Tampere 0:4. Nadále tak zůstávají na dně tabulky. Český brankář Tomáš Duba sledoval prohru svých spoluhráčů jen z lavičky.

Vedoucí Jyväskylä doma jasně přehrálo hokejisty Ilvesu Tampere 6:0. Třemi body za gól a dvě asistence k tomu přispěl finský reprezentant Antti Virtanen.

Výsledky - 41. kolo:
Hämeenlinna - Lukko Rauma 2:3 v prodl., Jyväskylä - Ilves Tampere 6:0, SaiPa Lappeenranta - KalPa Kuopio 3:4, Tappara Tampere - Ässät Pori 4:0.

ŠVÉDSKO

Hokejisté Linköpingu v 32. kole švédské ligy doma nečekaně prohráli 1:2 s předposledním Södertälje. Svěřenci českého trenéra Slavomíra Lenera přesto nadále zůstávají na prvním místě tabulky, jelikož druhá Frölunda v prodloužení prohrála s Timrou, o což se dvěma góly zasloužil český útočník Petr Tenkrát.

Odchovanec kladenského hokeje nejprve na začátku druhé třetiny zajistil domácím dvoubrankový náskok, jenže hosté ještě v téže třetině zápas otočili. Dvě minuty před koncem zápasu však Tenkrát při přesilové hře
srovnal po přihrávce Erica Moea, který si připsal i rozhodující gól v prodloužení.

Výsledky - 32. kolo:
Brynäs - MODO Hockey 1:2 v prodl., Djurgaarden - Lulea 3:2 v prodl., Färjestad - HV 71 2:3, Linköping - Södertälje 1:2, Skelleftea - Rögle 5:2, Timra - Frölunda 4:3 v prodl. (za domácí Tenkrát 2+0).

NĚMECKO

Hokejisté vedoucího Frankfurtu dostali v dnešním utkání německé ligy pět gólů na ledě Norimberku. Po prohře 1:5 mají v čele tabulky na kontě 54 bodů, druhý Hannover zaostává o dva. Norimberk se posunul na šesté místo.