Český útočník Matěj Vydra (druhý zleva) v objetí spoluhráčů z Derby County...

Český útočník Matěj Vydra (druhý zleva) v objetí spoluhráčů z Derby County poté, co v utkání druhé anglické ligy proti Bristolu proměnil penaltu. | foto: Profimedia.cz

Vydrův sedmý gól sezony zajistil Derby remízu na Fulhamu

• 1
Český fotbalový útočník Matěj Vydra dal sedmý ligový gól sezony, Derby County v 17. kole druhé nejvyšší anglické soutěži remizovalo ve Fulhamu 1:1. Za domácí odehrál celé utkání stoper Tomáš Kalas, Vydra byl na hřišti 72 minut.

Anglie, 2. liga

Výsledky 17. kola: Birmingham - Nottingham 1:0, Cardiff - Brentford 2:0, Hull - Ipswich 2:2, Norwich - Barnsley 1:1, QPR - Aston Villa 1:2, Reading - Wolverhampton 0:2, Sheffield Wednesday - Bristol 0:0, Sunderland - Millwall 2:2, Fulham - Derby 1:1 (gól hostů Vydra), Leeds - Middlesbrough 2:1.

Rakousko

Výsledky 15. kola: Linec - Rapid Vídeň 1:2, Austria Vídeň - Mödling 2:3, Mattersburg - Altach 1:0, St. Pölten - Wolfsberg 0:0.

Belgie

Výsledky 15. kola: Mouscron - Anderlecht 1:2, Eupen - Antverpy 0:1, Kortrijk - St. Truiden 3:2, Standard Lutych - Ostende 0:0, Salcburk - Sturm Štýrský Hradec 5:0, Waregem - Genk 0:1, FC Bruggy - Waasland-Beveren 3:0, Lokeren - Gent 0:3.

Nizozemsko

Výsledky 12. kola: Feyenoord Rotterdam - Venlo 1:1, Twente Enschede - Heerenveen 0:4, Breda - Ajax Amsterdam 0:8, Tilburg - Sparta Rotterdam 2:2, Haag - Almelo 4:1, Groningen - Arnhem 4:2, Utrecht - Excelsior Rotterdam 3:1, Zwolle - PSV Eindhoven 0:1, Roda Kerkrade - Alkmaar 0:1.

Slovensko

Výsledky 16. kola: Slovan Bratislava - Trnava 1:0 (14. Hološko), Nitra - Senica 0:0, Prešov - Zlaté Moravce 1:1 (87. Černák - 58. Karlík), Ružomberok - Podbrezová 3:0 (16. Qose, 36. Kochan, 73. Takáč), Žilina - Dunajská Streda 0:0, Michalovce - Trenčín odloženo.

Rusko

Fotbalisté Lokomotivu Moskva, kteří jsou soupeřem Zlína v základní skupině Evropské ligy, zvítězili v 17. kole ruské nejvyšší soutěže 1:0 v Machačkale. V čele tabulky mají šestibodový náskok před Zenitem Petrohrad, který však má k dobru večerní duel s Tosnem.

První větší šanci měla Machačkala, v desáté minutě Sergej Bryzgalov trefil břevno. Jediný gól zápasu padl v závěru poločasu, když se z dorážky prosadil Alexej Mirančuk, jenž dal sedmou branku v sezoně a je nejlepším střelcem Lokomotivu.

Moskevský celek nastoupil v sestavě Kočenkov - Ignaťjev, Kvirkvelija, Mychalyk (88. Tarasov), V. Denisov - Fernandes, Kolomejcev, Al. Mirančuk, I. Denisov, Rybus (58. Barinov) - An. Mirančuk (90.+1 Lysov).

Výsledky 17. kola: Ufa - Jekatěrinburg 2:0, Machačkala - Lokomotiv Moskva 0:1, Rostov na Donu - Perm 0:0, Petrohrad - Tosno 5:0.

1. Lokomotiv Moskva 17 11 3 3 26:13 36
2. Petrohrad 17 9 6 2 28:9 33
3. CSKA Moskva 17 8 5 4 21:14 29
4. Spartak Moskva 17 7 7 3 29:22 28
5. FK Krasnodar 17 8 3 6 25:20 27
6. Jekatěrinburg 17 5 9 3 20:18 24
7. Tula 17 7 3 7 17:18 24
8. Ufa 17 6 6 5 16:19 24