radost CSKA Moskva

radost CSKA Moskva | foto: Reuters

CSKA v lize ještě neinkasovalo, před odvetami uspělo i Maccabi Tel Aviv

• 1
Fotbalisté CSKA Moskva se před středeční odvetou 3. předkola Ligy mistrů na Spartě naladili vítězně. V 3. kole ruské ligy porazili Machačkalu 1:0. ještě neztratili ani bod, ani neinkasovali a v tabulce jsou jen o skóre za vedoucím Petrohradem. Před odvetou v Plzni uspělo i Maccabi Tel Aviv.

Rusko

CSKA v týdnu v úvodním duelu proti Spartě nemělo zrovna pevnou defenzívu, dvakrát inkasovalo (2:2), za to v lize ji má neprostupnou. Proti Anži Machačakala dali domácí gól už po dvou minutách, trefil se pravý obránce Fernandes.

Trenér Leonid Sluckij dal příležitost téměř totožné základní sestavě jako v utkání proti Spartě, pouze Alexeje Berezuckého nahradilo na pozici jednoho ze stoperů jeho dvojče Vasilij. Sestava CSKA: Akinfejev - Fernandes, Ignaševič, V. Berezuckij, Nababkin - Tošič (87. Golovin), Wernbloom - Eremenko (74. Milanov), Natcho (83. Cauna), Dzagojev - Musa.

Výsledky 3. kolo: Perm - Samara 1:0, Petrohrad - Groznyj 3:0, CSKA Moskva - Machačkala 1:0, Lokomotiv Moskva - Dynamo Moskva 1:1, Saransk - Jekatěrinburg 1:1, Rostov na Donu - FK Krasnodar 0:0, Spartak Moskva - Kazaň 1:0.

Izrael

Fotbalisté Maccabi Tel Aviv se před středeční odvetou 3. předkola Ligy mistrů na hřišti Plzně naladili výhrou 3:1 v Izraelském poháru. Ta byla o to cennější, že přišla proti městskému rivalovi Hapoelu.

Maccabi sice brzy po změně stran inkasovalo, ale skóre dokázalo otočit zásluhou Igiebora, Zahaviho a útočníka Ben Haima.

Trenér Maccabi Slaviša Jokanovič poslal do hry sestavu: Pablo - Špungin, Ben Haim I., Tibi, Goldberg (63. Ben Haruš) - Mitrovič (63. Igiebor), Peretz, Micha (46. Ben Haim II.) - Vermouth, Ben Basat (46. Zahavi), Rikan (82. Albermann).

Dánsko

Fotbalisté Kodaně po vítězství 1:0 v Jablonci v prvním utkání 3. předkola Evropské ligy uspěli i v domácí soutěži. V duelu třetího ligového kola se na čtvrteční odvetu proti Severočechům naladili vítězstvím 3:1 na hřišti Sönderjyske. Kodaň rozhodla o vítězství už v úvodu. V šesté minutě otevřel skóre Thomas Delaney a tři minuty nato zvýšil z penalty Nicolai Jörgensen. Domácím se podařilo rychle ve 12. minutě snížit, ale Kodaň si vedení pohlídala a v 79. minutě přidal pojistku střídající William Kvist.

Trenér Staale Solbakken nemohl využít jediného střelce utkání proti Jablonci Benjamina Verbiče, jenž má drobné zranění třísel. Na hřišti Sönderjyske nastoupila sestava: Andersen - Ankersen, Nilsson, M. Jörgensen, Augustinsson - Kusk (72. Högli), Amartey, Delaney, N. Jörgensen - Pourié (60. Kvist), Santander (90.+5 Mathisen).

Skotsko
Výsledky 1. kola:
Celtic Glasgow - Ross County 2:0, Hamilton - Partick Thistle 0:0, Inverness - Motherwell 0:1, Kilmarnock - FC Dundee 0:4, Hearts - St. Johnstone 4:3, Dundee United - Aberdeen 0:1.

Slovensko

Výsledky 3. kola: Podbrezová - Michalovce 6:2 (38. a 90. Mehanovič, 12. z pen. Melunovič, 45. Vaščák, 63. Kupčík, 69. Gál-Andrezly - 26. Vernon, 71. Hamuľak), Senica - Skalica 2:1 (20. a 90.+3 Hlohovský - 28. Kurák), Zlaté Moravce - Trenčín 0:1 (64. Guba), Dunajská Streda - Slovan Bratislava 1:1 (36. Kwin - 15. Priskin), Myjava - Žilina 1:4 (73. Bílovský - 1. a 84. Mihálik, 5. Jelič, 89. William).

Rakousko

Výsledky 2. kola: Salcburk - Rapid Vídeň 1:2, Mödling - Mattersburg 2:1, Austria Vídeň - Altach 3:1, Ried - Wolfsberg 0:0, Sturm Štýrský Hradec - Grödig 1:1.

Belgie

Výsledky 2. kola: FC Bruggy - Mechelen 3:0, Mouscron-Péruwelz - St. Truiden 0:2, Ostende - Westerlo 2:1, Waasland-Beveren - Kortrijk 2:1, Lokeren - Charleroi 2:2, Standard Lutych - Waregem 2:1, Lovaň - Anderlecht 0:2..

1. Anderlecht 2 2 0 0 5:2 6
2. Ostende 2 2 0 0 5:2 6
3. St. Truiden 2 2 0 0 4:1 6
4. Charleroi 2 1 1 0 4:3 4
5. Gent 2 1 1 0 2:1 4
6. FC Bruggy 2 1 0 1 4:2 3
7. Waregem 2 1 0 1 4:3 3
8. Genk 2 1 0 1 3:2 3