Tomáš Necid v pohárovém duelu proti Spartě.

Tomáš Necid v pohárovém duelu proti Spartě. | foto: Profimedia.cz

Necid svým čtvrtým gólem pomohl k remíze, Chovanec se Slovanem vyhrál

• 3
Český fotbalový útočník Tomáš Necid ve službách Zwolle skóroval v utkání nizozemské ligy proti Heerenveenu a připsal si čtvrtý gól v sezoně. V říjnu se trefil už třikrát, dvě branky vstřelil za Zwolle a jednu za reprezentaci v kvalifikačním duelu v Kazachstánu (4:2).

Turecko

Léonard Kweuke, který působil ve Spartě, rozhodl duel 7. kola turecké ligy na hřišti Sivassporu. Díky jeho brance z 86. minuty hostující Rizespor vyhrál 1:0. Bylo to jeho druhý gól sezony. Z výhry se radoval i český obránce Michal Kadlec, který odehrál celý zápas za Fenerbahce Istanbul.

Výsledky 7. kola: Sivasspor - Rizespor 0:1, Balikesirspor - Bursaspor 0:5, Fenerbahce - Genclerbirligi 2:1, Karabükspor - Akhisar 2:1, Kasimpasa - Konyaspor 2:0, Mersin - Eskisehirspor 4:2, Trabzonspor - Gaziantepspor 4:4, Basaksehir - Galatasaray 4:0..

Rakousko

Výsledky 13. kola: Sturm Štýrský Hradec - Rapid Vídeň 1:3, Austria Vídeň - Wiener Neustadt 2:0, Mödling - Ried 0:0, Wolfsberg - Altach 0:0, Grödig - Salcburk 2:2.

Slovensko

Fotbalisté Slovanu Bratislava po čtvrteční porážce 0:3 od Sparty v základní skupině Evropské ligy uspěli v domácí soutěži na hřišti Ružomberoku, kde zvítězili 2:1. Ligová premiéra vyšla kouči Jozefu Chovancovi, který v minulé sezoně působil právě v Ružomberoku.

Slovan ale nezačal dobře, v 37. minutě se do vedení dostali domácí zásluhou Vavríka. O tři minuty později ale nešťastně hlavou poslal míč za vlastního gólmana Práznovský. O zisku tří bodů pro hosty rozhodl v 62. minutě po povedeném Bagayokově centru Peltier. Rodák z Trinidadu a Tobaga se trefil poprvé v sezoně. Slovan vyhrál v lize poprvé od 31. srpna.

Trenér Slovanu Chovanec nasadil sestavu: Perniš - Jablonský, Gorosito (46. Hudák), Bagayoko, Kolčák - Grendel, Žofčák, Milinkovič, Štefánik (85. Lásik), Soumah (77. Halenár) - Peltier.

Výsledky 15. kola: Košice - Dunajská Streda 1:1 (66. Novák - 86. Sabler), Trnava - Trenčín 1:0 (37. Sabo z pen.), Myjava - Žilina 1:4 (52. Duga - 1. Čmelík, 32. Škvarka, 45. Pečovský, 61. Mihálik), Senica - Zlaté Moravce 2:0 (26. a 54. Kalabiška), Ružomberok - Slovan Bratislava 1:2 (37. Vavrík - 40. vlastní Práznovský, 62. Peltier).

Skotsko

Výsledky 11. kola: FC Dundee - Hamilton 2:0, Inverness - Dundee United 1:0, Partick Thistle - St. Johnstone 0:0, St. Mirren - Ross County 2:2, , Celtic Glasgow - Kilmarnock 2:0.

Nizozemsko
Přestože Zwolle dvakrát prohrávalo po trefách Utha, jenž se s osmi góly dělí o první místo ligové tabulky střelců s Kramerem z Haagu, nakonec vybojovalo s Heerenveenem bod. V lize je na čtvrtém místě. Necid vyrovnal v 51. minutě na 1:1.

Výsledky 10. kola: Arnhem - Breda 2:2, Alkmaar - Groningen 2:2, Almelo - Tilburg 1:3, Ajax Amsterdam - Deventer 3:1, Leeuwarden - Feyenoord Rotterdam 0:1, Leeuwarden - Feyenoord Rotterdam 0:1, Utrecht - PSV Eindhoven 1:5, Zwolle - Heerenveen 2:2 (za Zwolle gól Necid), Excelsior Rotterdam - Twente Enschede 2:1.

Belgie

Výsledky 12. kola: Waasland-Beveren - Genk 0:1, Charleroi - Ostende 2:0, Waregem - Cercle Bruggy 1:2, Westerlo - Kortrijk 2:1, FC Bruggy - Gent 2:2, Anderlecht - Standard Lutych 0:2, Mouscron-Péruwelz - Lokeren 2:2.

1. Anderlecht 12 6 5 1 19:12 23
2. FC Bruggy 12 5 6 1 24:13 21
3. Gent 12 5 5 2 18:12 20
4. Westerlo 12 5 5 2 24:20 20
5. Lokeren 12 5 4 3 18:15 19
6. Genk 12 4 7 1 15:12 19
7. Mechelen 12 5 2 5 20:18 17
8. Kortrijk 12 5 1 6 16:20 16