Český útočník Milan Baroš

Český útočník Milan Baroš | foto: Michal Růžička, MAFRA

CSKA Moskva drží první místo, Baroš se vrátil na stadion Galatasaraye

• 0
Fotbalisté CSKA Moskva, kteří jsou jedním ze soupeřů Viktorie Plzeň v Lize mistrů, porazili 1:0 Rostov a dál vedou ruskou ligu. V Turecku se útočník Milan Baroš v dresu Antalyasporu vrátil na stadion Galatasaraye Istanbul a byl u remízy 1:1.

RUSKO

CSKA Moskva dál drží vedení v ruské lize před Petrohradem a svým městským rivalem Spartakem Moskva. Tříbodový náskok v čele tabulky uhájili díky výhře 1:0 nad Rostovem.

CSKA zajistil tři body útočník Bazeljuk. Devatenáctiletý hráč, který přišel v lednu do rezervního týmu CSKA, naskočil v 68. minutě na hřiště místo Vitinha a při svém debutu v ruské lize po třech minutách vstřelil jediný gól zápasu.

Trenér Leonid Sluckij nasadil sestavu: Akinfejev - Nababkin, V. Berezuckij, Ignaševič, Ščennikov - Wernbloom, Dzagojev (80. Cauna) - Tošič (46. Zuber), Honda, Vitinho (68. Bazeljuk) - Musa.

Český útočník Holenda přispěl brankou k remíze Tomsku s Machačkalou 2:2. Domácí tým získal po sedmi porážkách první bod v nové sezoně ruské ligy.

Holenda, osmadvacetiletý odchovanec Sparty, který v minulosti oblékal právě i dres dnešního soupeře, přišel do Tomsku v průběhu srpna na hostování z Rostova. Proti Machačkale odehrál celý zápas a trefil se přesně po půlhodině utkání.

Po proměněné Portňaginově penaltě pak vedli domácí už 2:0, hosté však dokázali v druhém poločase během jedenácti minut skóre vyrovnat. Devadesát minut odehrál také další český fotbalista ve službách Tomsku Martin Jiránek, gólman Petr Vašek nebyl ani mezi náhradníky.

Výsledky 8. kola: CSKA Moskva - Rostov na Donu 1:0, Nižnij Novgorod - Spartak Moskva 0:1, FK Krasnodar - Samara 1:1, Petrohrad - Groznyj 2:0, Lokomotiv Moskva - Kubaň Krasnodar 1:0, Tomsk - Machačkala 2:2 (první gól Tomsku Holenda), Perm - Kazaň 0:0, Jekatěrinburg - Dynamo Moskva 1:4.

TURECKO

Český útočník Baroš se po sedmi měsících vrátil na stadion Galatasaraye Istanbul, v dresu Antalyasporu však do sítě svého bývalého klubu neskóroval. Jeho tým navíc v závěru přišel o vedení nad obhájcem titulu a po remíze 1:1 stále čeká na výhru.

Antalyaspor s Barošem v základní sestavě se ujal vedení ve 20. minutě, kdy se trefil jeho spoluhráč z útoku Tita. Už po odchodu bývalého českého reprezentanta ze hřiště čtvrt hodiny před koncem vyrovnal slavný kanonýr Drogba.

Jedenatřicetiletý Baroš s Galatasarayem v roce 2012 získal titul a o tři roky dříve v jeho dresu s 19 trefami ovládl také tabulku kanonýrů turecké ligy. Na začátku letošního roku v klubu rozvázal smlouvu a do Turecka se vrátil v červenci po půlročním úspěšném působení v Baníku Ostrava.

Obránce Tomáš Sivok přispěl gólem k výhře Besiktase na hřišti Bursasporu 3:0. Třicetiletý reprezentant skóroval poprvé v sezoně a i díky jeho trefě zůstal Besiktas stoprocentně úspěšný.

Sivok se trefil v 37. minutě hlavou po rohovém kopu a zvýšil na 2:0, vedení předtím hostům zajistil portugalský reprezentant Hugo Almeida. Konečnou podobu výsledku dal francouzský obránce Julien Escudé. Besiktas má v čele tabulky tříbodový náskok před Rizesporem, Bursaspor je s čtyřmi body patnáctý.

Záložník Tomáš Borek z Konyasporu odehrál v utkání s Elazigsporem 72 minut, jeho tým podlehl 0:2. Borek se do statistik zapsal žlutou kartou.

Výsledky 4. kola: Galatasaray - Antalyaspor 1:1, Erciyesspor - Akhisar 1:0, Gaziantepspor - Rizespor 2:5, Trabzonspor - Karabükspor 1:0, Genclerbirligi - Kayserispor 1:1, Sivasspor - Eskisehirspor 3:2, Bursaspor - Besiktas 0:3 (druhá branka Sivok), Elazigspor - Konyaspor 2:0, Kasimpasa - Fenerbahce 2:3.

NIZOZEMSKO

Výsledky 6. kola: Ajax Amsterdam - Zwolle 2:1, Leeuwarden - Almelo 2:0, Twente Enschede - PSV Eindhoven 2:2, Nijmegen - Feyenoord Rotterdam 3:3, Alkmaar - Deventer 3:0, Heerenveen - Groningen 4:2, Roda Kerkrade - Breda 1:5, Utrecht - Waalwijk 2:1, utkání Haag - Arnhem bylo odloženo.

BELGIE

Výsledky 7. kola: Anderlecht - Mechelen 5:0, FC Bruggy - Lierse 4:1, Kortrijk - Gent 3:0, Lokeren - Cercle Bruggy 3:0, Lovaň - Charleroi 0:0, Mons - Beveren 1:1, Ostende - Standard Lutych 2:4, Genk - Waregem 5:2.

SLOVENSKO

Výsledky 9. kola: Košice - Dunajská Streda 4:1 (47., 55. a 63. Pačinda, 45. Duda - 73. Majerník), Banská Bystrica - Slovan Bratislava 2:4 (2. Slančík, 45.+1 Jurčo - 14. a 51. Halenár, 44. Vittek, 70. vlastní Teixeira), Ružomberok - Myjava 0:3 (54. a 81. Kosík, 6. Pelegrini), Zlaté Moravce - Senica 2:2 (57. Szabo, 81. Bernáth - 32. Piroska z pen., 75. Diviš), Žilina - Trenčín 1:3 (19. Akakpo - 45. Alves, 61. Malec, 80. Hajradinovič).

RAKOUSKO

Výsledky 8. kola: Wacker Innsbruck - Rapid Vídeň 0:4, Austria Vídeň - Grödig 2:3, Wiener Neustadt - Sturm Štýrský Hradec 1:3, Wolfsberg - Mödling 3:1, Ried - Salcburk 0:5.

SKOTSKO

Výsledky 6. kola: Heart of Midlothian - Celtic Glasgow 1:3, Kilmarnock - Inverness 1:2, Partick Thistle - Aberdeen 0:3, St. Johnstone - Hibernian 1:2, St. Mirren - Motherwell 0:1, Ross County - Dundee United 2:4.

12. Heart of Midlothian 6 2 1 3 5:8 -8

Poznámka: Týmu Heart of Midlothian bylo odečteno 15 bodů za finanční nesrovnalosti.

PORTUGALSKO

Fotbalisté Estorilu, soupeři Liberce v základní skupině Evropské ligy, prohráli ve 4. kole portugalské ligy na hřišti Bragy 2:3. V zápase, ve kterém padly tři červené karty, museli svěřenci trenéra Marca Silvy od 64. minuty dohrávat v devíti.

Hosté vedli v Braze od sedmnácté minuty, kdy byl po faulu v pokutovém území vyloučen domácí Baiano a jeho brazilský krajan Evandro se z penalty nemýlil. Braga ale dokázala díky dalšímu Brazilci Alanovi ještě do přestávky vyrovnat a po změně stran poslal tentýž hráč z dalšího pokutového kopu po vyloučení Yohana Tavarese domácí do vedení 2:1.

Čtvrt hodiny před koncem navýšil vedení Bragy Custodio. Krátce poté putoval po další červené kartě ze hřiště Gerso Fernandes a oslabení hosté už stihli jen zkorigovat skóre zásluhou Seby.

Estoril nastoupil v sestavě: Vagner - Babanco, Yohan Tavares, Bruno Miguel, Anderson Luis - Filipe Gonçalves (57. Jo?o Pedro), Gonçalo (83. Diogo Amado) - Jo?o Pedro Galv?o (57. Gerso Fernandes), Evandro, Sebá - Luís Leal.

Výsledky 4. kola: Rio Ave - Guimaraes 0:1, Benfica Lisabon - Pacos Ferreira 3:1, FC Porto - Gil Vicente 2:0, Coimbra - Belenenses 2:1, Nacional Funchal - Arouca 0:1, Setúbal - Marítimo 2:4, Olhanense - Sporting Lisabon 0:2, Braga - Estoril 3:2.

1. FC Porto 4 4 0 0 9:1 12
2. Sporting Lisabon 4 3 1 0 12:2 10
3. Braga 4 3 0 1 7:4 9
4. Estoril 4 2 1 1 8:6 7
5. Benfica Lisabon 4 2 1 1 7:5 7
6. Marítimo 4 2 1 1 7:7 7
7. Guimaraes 4 2 1 1 5:5 7
8. Rio Ave 4 2 0 2 5:2 6