Wagner dal dva góly, Rapid dál kraluje

• 7
Rapid Vídeň dál kraluje rakouské fotbalové lize. Úspěšnou sérii neporazitelnosti pomohl prodloužit v utkání 6. kola v Mattersburgu český fotbalista René Wagner, který dvěma góly přispěl k vítězství 4:1. V Rusku se zase nadále daří nováčkovi z Kazaně. Tým, mezi jehož opory patří i bývalý sparťan Jiří Novotný, vyhrál na hřišti moskevského Spartaku 2:0 a v tabulce postoupil na druhé místo za CSKA.

B r a t i s l a v a - Trenčín porazil v šestém kole slovenské ligy 3:1 Dubnicu nad Váhom a dál vede tabulku. Za Dubnicu odehrál celý zápas Švestka, za Trenčín pak nastoupil Hlavňovský, ale v druhém poločase byl střídán. Banská Bystrica nevyužila v dalším zápasu vyloučení útočníka hostí Lembakoaliho a jen remizovala s bratislavským Interem bez branek.

Slovan Bratislava pak prohrál s Matadorem Púchov 0:1. Za Slovan odehrál celý zápas Vomáčka, za Púchov chytal Bernady.

Kolo dohrají v neděli fotbalisté Petržalky a Trnavy. Utkání Žilina - Ružomberok bylo odloženo na 5. září.

Výsledky - 6. kolo:
Dubnica n.V. - AS Trenčín 1:3
(55. Dovičovič - 37. Mičenec, 47. M. Kozák, 88. Kopačka), Dukla Banská Bystrica - Inter Bratislava 0:0, Slovan Bratislava - Matador Púchov 0:1 (37. M. Němec).
10. Žilina       5 0 4 1 4:6 4

M o s k v a - Fotbalisté Rubinu Kazaň jsou v tabulce ruské ligy už druzí, třebaže do sezony na jaře vstoupili jako nováček nejvyšší soutěže. Kazaň se dnes nezalekla slavného jména Spartaku Moskva a na stadionu v Lužnikách dokázala zvítězit 2:0. V obraně hostů odehrál celý zápas bývalý sparťanský stoper Jiří Novotný.

Týden poté, co fotbalisté CSKA Moskva prohráli v ruské lize s posledním týmem tabulky Metallurgem Moskva, dokázali opět zabrat a upevnit si pozici v čele. CSKA dnes zvítězil nad Samarou hladce 3:0 a vede ligu o sedm bodů.

Branky CSKA vstřelili v rozmezí necelých dvaceti minut na přelomu poločasů Olič, Semak a Gusev. Skóre přitom mohl už v deváté minutě otevřít bývalý sparťanský záložník Jiří Jarošík, jenže jeho hlavičku odvrátili za již překonaným gólmanem Poljakovem z brankové čáry hostující zadáci.

Petrohradští svěřenci trenéra Vlastimila Petržely zvítězili nad Uralanem Elista vysoko 5:1, přičemž o jejich brankovou bilanci se postarali jen dva muži: Keržakov dosáhl hattricku, Aršavin se trefil dvakrát.

Až v poslední minutě zachránili tříbodový zisk hráči moskevského Lokomotivu. Obhájcům loňského titulu zajistil vítězství 2:1 nad dosud druhým týmem tabulky z Ramenského Vadim Jevsejev.
Výsledky - 22. kolo: Lokomotiv Moskva - Ramenskoje 2:1, Spartak Moskva - Kazaň 0:2, CSKA Moskva - Samara 3:0, Vladikavkaz - Metallurg Moskva 2:0,
Rostov - Novorossijsk 0:2, Volgograd - Dynamo Moskva 0:1, Torpedo
Moskva - Jaroslavl 1:1, Petrohrad - Elista 5:1.

LOS TABULKY
AKTUÁLNÍ KOLO PŘÍŠTÍ KOLO

G l a s g o w - Přestože v prvním poločase dvakrát prohrávali, dokázali fotbalisté Rangers utkání s Hibernian otočit a po vítězství 5:2 si jako jediní udrželi po 3. kole ve skotské lize stoprocentní bilanci. V čele tabulky mají dvoubodový náskok před Celtikem. Jejich městští rivalové dnes se štěstím přehráli Partick Thistle 2:1.

Rangers na domácím hřišti prohrávali 0:1 a 1:2, do konce první půle ale díky vlastnímu gólu O'Connora vyrovnali a po přestávce už na stadionu Ibrox jasně dominovali. K vítězství je posunul svým druhým gólem dánský fotbalista Michael Mols, výhru pak ještě zvýraznili Mikel Arteta a Chris Burke.

Celtiku vítězství zajistil Alan Thompson, který minutu před koncem poločasu proměnil pokutový kop.

Výsledky - 3. kolo: Partick Thistle - Celtic Glasgow 1:2, Aberdeen - Dunfermline
1:2, FC Dundee - Livingston 2:1, Hearts - Dundee United 3:0, Motherwell - Kilmarnock 2:1, Rangers - Hibernian 5:2.
12. Dundee United  3 0 0 3 1:10 0

A m s t e r d a m - Ajax si v nové sezoně připsal druhé vítězství. Nizozemský klub, jehož barvy hájí čeští reprezentanti Tomáš Galásek a Zdeněk Grygera, ve druhém kole porazil Roosendaal 1:0. Jediný gól Ajaxu vstřelil v 33. minutě Tom Soetaers.

Výsledky - 2. kolo: Breda - Arnhem 2:0, Heerenveen - Feyenoord 1:0, Haag - Utrecht 1:1, Roosendaal - Ajax Amsterdam 0:1, Eindhoven - Tilburg 6:1 Volendam - Groningen 3:0, Zwolle - Waalwijk 0:3, Nijmegen - Kerkrade 1:3

18. Zwolle               2 0 0 2 0:4 0

V í d e ň - Rapid Vídeň po výhře 4:1 v Mattersburgu vede tabulku rakouské ligy o čtyři body před GAK Štýrský Hradec. René Wagner se poprvé trefil v 21. minutě hlavou, svou pátou brankou v letošním ligovém ročníku pak skóre zápasu v 59. minutě završil. Mezitím domácí vyrovnali, ale nerozhodný stav 1:1 udrželi jen devět minut; pak Rapid znovu dostal do vedení Ivanschitz z trestného kopu a po změně stran zvýšil na 3:1 Hofmann.

Sturm Štýrský Hradec v šestém kola slavili první vítězství v nové sezoně. V divoké přestřelce zdolal doma Salcburk 4:2 a byl u toho i český záložník Martin Hašek, který v 77. minutě vystřídal Korsose.

Střeleckou tabulku rakouské ligy vede se sedmi góly Glieder z Paschingu, třicetiletý Wagner se dělí o druhé místo s Lawareem z Bregenzu.
Výsledky - 6. kolo: Bregenz - GAK Štýrský Hradec 4:1, Austria Vídeň - Admira/Wacker 2:1, Klagenfurt - Pasching 0:0, Sturm Štýrský Hradec - Salcburk 4:2, Mattersburg - Rapid Vídeň 1:4
10. Salcburk         6 0 0 6 6:16 0

B r u s e l - Fotbalisté nováčka první belgické ligy ze Zolderu uhráli na domácím
hřišti bezbrankovou remízu s Antverpami. Fotbalisté Anderlechtu porazili ve
třetím kole belgické ligy 3:0 St. Truiden a dál si jako jediný drží stoprocentní bilanci. Vicemistr z uplynulé sezony má zaděláno na nejlepší start do ligy v klubové historii.

Výsledek - 3. kolo: Zolder - Antverpy 0:0, Mouscron - Lierse 1:1, Lokeren - Beveren 1:2, Westerlo - Gent 2:2, Anderlecht - St. Truiden 3:0, FC Bruggy - La Louviére 3:3,
Standard Lutych - Mons 4:0, Charleroi - Cercle Bruggy 0:0, Beerschot - Genk 2:2.

1. Anderlecht           3 3 0 0 9:2 9
2. Standard Lutych  3 2 1 0 7:2 7
3. FC Bruggy            3 2 1 0 6:3 7
4. La Louviére         3 1 2 0 5:3 5
5. Beerschot            3 1 2 0 3:2 5
6. Lierse                  3 1 2 0 2:1 5
7. Genk                   3 1 1 1 4:3 4
8. Gent                    3 1 1 1 7:7 4