Český obránce Marek Suchý (vpravo). (Archivní)

Český obránce Marek Suchý (vpravo). (Archivní) | foto: AP

Suchý rozhodl moskevské derby a zajistil Spartaku předkolo Ligy mistrů

• 5
Český obránce Marek Suchý ze Spartaku rozhodl v posledním kole ruské ligy moskevské derby s Lokomotivem a svůj tým poslal do předkola Ligy mistrů. Spartak se díky výhře 2:0 posunul na druhé místo tabulky před dalšího městského rivala CSKA, který prohrál 1:3 v Kazani a zahraje si jen Evropskou ligu.

Rusko

CSKA, v jehož dresu odehrál posledních 25 minut český útočník Tomáš Necid, vstupoval do závěrečného kola v lepší pozici, protože před Spartakem vedl o bod.

Na hřišti vítěze Ruského poháru Kazaně se dokonce minutu před poločasem dostal díky Keisuke Hondovi do vedení, po poločase však třikrát inkasoval a musel čekat na výsledek z derby.

V něm načal ve 23. minutě Suchý po rohovém kopu McGeadyho hlavičkou k bližší tyči skóre a svůj střelecký účet v této sezoně navýšil na tři zásahy. Pět minut před přestávkou pak na konečných 2:0 zvýšil ruský reprezentační útočník Arťom Dzjuba.

CSKA doprovodí do Evropské ligy Dynamo Moskva a Machačkala, které si zahrají předkola. Triumfem v poháru si totéž zajistila i Kazaň. Přímo sestupují Nalčik a Tomsk, Rostov na Donu sehraje baráž o udržení s Jaroslavlí, FC Nižnij Novgorod v derby s Volgou Nižnij Novgorod.

44. kolo:
Skupina o 1.-8. místo:
Kazaň - CSKA Moskva 3:1, Kubaň Krasnodar - Dynamo Moskva 1:1, Lokomotiv Moskva - Spartak Moskva 0:2 (první gól Suchý), Machačkala - Petrohrad 0:2.

Rakousko

Fotbalisté Salcburku slaví čtvrtý mistrovský titul za posledních šest let. Jedno kolo před koncem nejvyšší domácí soutěže si prvenství zajistili kanonádou 5:1 na hřišti SC Wiener Neustadt.

Red Bull, za který hraje i bývalý slovenský křídelník Slavie Dušan Švento, vedl před druhým Rapidem Vídeň o šest bodů, ale drama nepřipustil a svůj náskok uhájil.

V nedělním duelu vedl díky dvěma gólům Maierhofera už v 19. minutě 2:0. Na snížení na 1:2 pak nezareagoval nervozitou, ale naopak třemi brankami po půli udělal z výsledku debakl.

Salcburk má v této sezoně šanci na domácí double, v poháru ho totiž příští neděli čeká finálový duel s Riedem.

35. kolo: Admira Trenkwalder - Ried 1:1, Austria Vídeň - Mattersburg 1:0, Kapfenberg - Rapid Vídeň 0:2, Wacker Innsbruck - Sturm Štýrský Hradec 1:1, Wiener Neustadt - Salcburk 1:5.

10. Kapfenberg 35 5 8 22 21:62 23

Skupina o 9.-16. místo: Nalčik - FK Krasnodar 3:3, Perm - Nižnij Novgorod 4:1, Samara - Groznyj 1:1, Tomsk - Rostov na Donu 2:1.

16. Nalčik 44 7 13 24 39:60 34

Nalčik a Tomsk sestupují. Rostov na Donu sehraje baráž o udržení s Jaroslavlí, FC Nižnij Novgorod v derby s Volgou Nižnij Novgorod.

Skotsko

38. kolo:
Skupina o titul: Celtic Glasgow - Heart of Midlothian 5:0, Motherwell - Dundee United 0:2, St. Johnstone - Glasgow Rangers 0:4.

1. Celtic Glasgow 38 30 3 5 84:21 93
2. Glasgow Rangers 38 26 5 7 77:28 73
3. Motherwell 38 18 8 12 49:44 62
4. Dundee United 38 16 11 11 62:50 59
5. Heart of Midlothian 38 15 7 16 45:43 52
6. St. Johnstone 38 14 8 16 43:50 50

Poznámka: Glasgow Rangers přišli o 10 bodů kvůli přechodu pod nucenou správu.