ÚTOČNÍKOVA ÚLEVA. Olivier Giroud z Arsenalu se raduje z gólu proti Coventry. | foto: Reuters

Arsenal rozprášil tým z třetí ligy, uspěli i United nebo Liverpool

• 1
Šest gólů a pět různých střelců. Fotbalisté Arsenalu si v osmifinále anglického Ligového poháru doma vychutnali třetiligové Coventry a deklasovali ho 6:1. Do další fáze turnaje postoupili i další favorité: Manchester United, Tottenham a Liverpool.

Arsenal, v jehož sestavě se stále neobjevil záložník Tomáš Rosický, si mezi ligovými koly užil pohárovou exhibici. Třetiligové Coventry si z Londýna odvezlo šestibrankový výprask, ačkoli po prvním poločase prohrávalo 0:1.

Pak ale na Giroudovu trefu navázali Oxlade-Chamberlain, Aršavin, Miquel a dvěma góly Walcott, čestnou branku hostům zajistil muž s příznačným jménem Ball.

Velký rival Arsenalu - Tottenham - svého soupeře z třetí nejvyšší soutěže takovým debaklem nepotupil, na hřišti Carlislu ale bez větších komplikací vyhrál 3:0.

To Liverpool měl na půdě West Bromwiche co dělat. Tým, který v anglické lize ještě nevyhrál, otočil zápas díky dvěma gólům záložníka Sahina. Vítězný zásah obstarala posila z Realu Madrid osm minut před koncem.

Největší šlágr středečního programu 3. kola Ligového poháru byl k vidění na Manchesteru United, jenž přivítal Newcastle. I v dost kombinované sestavě oslavili domácí vítězství 2:1 díky trefám Andersona a Cleverleyho. Hosté zvládli jen snížit gólem Cissého po hodině hry.

Výsledky osmifinále Ligového poháru: Arsenal - Coventry 6:1, Manchester United - Newcastle 2:1, Carlisle - Tottenham 0:3, West Bromwich - Liverpool 1:2, Norwich - Doncaster 1:0, QPR - Reading 2:3. Zpravodajství o úterních zápasech Chelsea nebo Manchesteru City ZDE.