Gólová radost hráčů Dortmundu v Německém poháru

Gólová radost hráčů Dortmundu v Německém poháru | foto: AP

Freiburg postoupil do čtvrtfinále poháru, gólem přispěl Darida

• 10
Fotbalisté Freiburgu se probojovali do čtvrtfinále Německého poháru i díky trefě českého reprezentanta Vladimíra Daridy. Jeho tým porazil v osmifinále Kolín nad Rýnem 2:1, Darida navíc v druhém poločase neproměnil penaltu.

Darida zaznamenal sedmou branku v sezoně, ale v poháru se trefil poprvé. Pět gólů přitom vstřelil z pokutových kopů, dnes však pověst specialisty nepotvrdil. Penaltu neproměnil bývalý hráč Viktorie Plzeň teprve podruhé, jednou už selhal v lize.

Do čtvrtfinále také prošla Borussia Dortmund, která si poradila 2:0 s Drážďanami. Stejným výsledkem si postup zajistil také Hoffenheim v souboji s Aalenem a Leverkusen, jenž však uspěl proti Kaiserslauternu až po prodloužení.