Villarreal z penalt porazil Barcelonu

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid ve španělské lize prohráli 1:2 na hřišti Espaňolu Barcelona a v tabulce vedou už jen o bod před Villarrealem. Ten si totiž v 8. kole překvapivě snadno poradil s FC Barcelonou, kterou porazil 3:1. První vítězství v ligovém ročníku zaznamenalo Getafe, které porazilo 2:0 Murcii.

Barcelona prohrávala už po dvou minutách, kdy vstřelil úvodní branku Cazorla. O dalších deset minut bylo favoritovi ještě hůř, když Senna proměnil penaltu.

Ve 24. minutě sice snížil sedmnáctiletý Bojan Krkić, který vstřelil první ligový gól v životě, ale Senna ještě do poločasu zvýšil opět z penalty znovu na rozdíl dvou branek. Na výsledku 3:1 už se do konce zápasu nic nezměnilo.

Villarreal, který je soupeřem Mladé Boleslavi v Poháru UEFA, hrál v sestavě: Viera - Capdevila, Cygan, Venta, Fuentes - Pires (70. Fernandez), Cazorla, Cani, Senna - Bruno, Franco (80. Tomasson).

Real Madrid nečekaně prohrál s Espaňolem 1:2 góly z úvodních minut obou poločasů. Hosté hráli v Barceloně bez Brazilců Robinha a Julia Baptisty, kteří se vrátili pozdě z jihoamerické kvalifikace. Real skóroval až v poslední minutě.

Dobrý úvod měla i Sevilla, která se už v šesté minutě dostala zásluhou Fabianovy proměněné penaty do vedení nad Levante. Stejný hráč kopal ve 14. minutě druhý pokutový kop, znovu úspěšně. Sevilla, soupeř Slavie v Lize mistrů, se tří bodů dočkala po sérii čtyř ligových porážek za sebou.

Sevilla nastoupila v sestavě: Palop - Alves, Boulahrouz, Duda, Dragutinovič - Correia, Renato (82. Fazio), Keita, De Mul - Fabiano (57. Chevanton), Koné (64. Poulsen).

Výhodu pokutového kopu měla i Valencia, v 9. minutě ji využil Joaquin. V 15. minutě přidal druhou branku Baraja.

Na výsledku nic nezměnilo ani Xiscovo snížení po chybě brankáře Caňizarese, protože ve 37. minutě vstřelil Morientes po nádherném centru Joaquina hlavou třetí ligový gól v tomto soutěžním ročníku. Stejný útočník navíc přidal dvacet minut před koncem utkání čtvrtou branku. Těsně před závěrečným hvizdem snižoval na konečných 2:4 Diaz.

Účastníci Poháru UEFA Getafe ve španělské fotbalové lize poprvé vyhráli. Madridský klub porazil 2:0 nováčka z Murcíe a posunul se o jednu příčku v tabulce na osmnáctou, stále sestupovou pozici.

Po středečním triumfu v reprezentačním dresu v Německu prožil ligové vystřízlivění český záložník Jaroslav Plašil z Pamplony, jenž musel skousnout porážku 0:2 na hřišti Almeríe. Jeden z hlavních strůjců kvalifikačního vítězství 3:0 v Mnichově hrál do 84. minuty.

Výsledky - 8. kolo: Villarreal - FC Barcelona 3:1 (2. Cazorla, 13. z pen. a 34. z pen. Senna - 24. Krkić), Levante - Sevilla 0:2 (6. a 14. z pen. Fabiano), Deportivo - Valencie 1:4 (28. Xisco - 9. z pen. Joaquin, 15. Baraja, 37. a 73. Morientes), Espaňol Barcelona - Real Madrid 2:1 (2. Riera, 53. Tamudo - 90. Ramos), Valladolid - Bilbao 1:2 (70. Víctor z pen. - 8. a 31. Aduritz), Almería - Pamplona 2:0 (50. Melo z pen., 69. Negredo), Huelva - Mallorca 0:2 (2. Guiza, 78. Tuni), Betis Sevilla - Santander 1:1 (61. Xisco - 86. López), Getafe - Murcía 2:0 (54. Blanco, 60. Casquero), Atlético Madrid - Zaragoza 4:0 (64. z pen. a 90.+1 Maxi, 11. Luis García, 35. Forlán).

AKTUÁLNÍ KOLO PŘÍŠTÍ KOLO

Espaňolský střelec Raul Tamudo slaví gól, který vstřelil Realu Madrid a znamen vítězství barcelonského mužstva.