Fotbalisté Sevilly se radují z gólu, který vstřelil Ivan Rakitič (vlevo).

Fotbalisté Sevilly se radují z gólu, který vstřelil Ivan Rakitič (vlevo). | foto: Reuters

Sevilla si výhrou nad Vigem upevnila čtvrté místo ve španělské lize

Fotbalisté Sevilly zdolali ve španělské lize po obratu ve druhém poločase Celtu Vigo 4:3. Tým českého brankáře Tomáše Vaclíka, který byl opět jen na lavičce, bodoval v pátém zápase za sebou a upevnil si čtvrté místo v tabulce znamenající postup do Ligy mistrů.

Sevilla se dostala do vedení v sedmé minutě, pak ale dvěma brankami otočil skóre Iago Aspas, poprvé se trefil z penalty. Na Fernandovo vyrovnání odpověděl ještě do přestávky Brais Méndez a poslal domácí do vedení 3:2.

Hosté obrat nastartovali po hodině hry, kdy se podruhé v sezoně trefil Ivan Rakitič. Výhru pak dokonal Alejandro Gómez.

Real Club Celta de Vigo - Sevilla FC 3:4 (3:2)

Branky: 20. Aspas, 23. Aspas, 43. Méndez - 7. Koundé, 35. Fernando, 60. Rakitić, 76. A. Gómez. Rozhodčí: Hernández – Naranjo, Villate. ŽK:10. Aspas, 51. Mallo, 74. Méndez - 19. Koundé, 57. Diego Carlos.

Real Club Celta de Vigo Villar – Mallo (C), Aidoo, Fontán, Caricol – Tapia – Méndez, Denis Suárez, Nolito (86. Baeza) – S. Mina (27. Ferreyra, 83. Beltrán), Aspas.

Sevilla FC Bunú – Navas (C) (86. Munir), Koundé, Diego Carlos, Acuňa – Jordán (64. Ó. Torres), Fernando, Rakitić (86. Gudelj) – Suso (67. A. Gómez), Nasjrí (64. L. de Jong), Ocampos.