Ve Francii vládne Lyon, za ním je Šmicrův tým

Praha - Fotbalisté Lyonu pokračují v úspěšné sérii. I ve 14. kole francouzské ligy bodovali, tentokrát zvítězili v Toulouse díky gólu Govoua. V dosavadním průběhu soutěže ztratili body jen třemi remízami, jinak vyhrávají. Druhé místo za suverénním lídrem patří Bordeaux, mužstvo Vladimíra Šmicra uspělo v Nice.

Český reprezentační záložník odehrál celý zápas. V třiadvacáté minutě se prezentoval střelou z dálky, ale z pětadvaceti metrů branku netrefil.

Jediný gól dal krátce po přestávce útočník Laslandes, který skóroval prudkou ranou přesně do horního růžku.

Zápas Nice s Bordeaux se ovšem nečekaně protáhl, když těsně před koncem na stadion vypadl elektrický proud. Po krátkém přerušení, které trvalo několik minut, se utkání dohrálo.

V nastaveném čase ale měli domácí obrovskou šanci na vyrovnání, hosty ovšem zachránila tyč! Po těsném vítězství tak druhé Bordeaux ztrácí na úřadujícího mistra Lyon devět bodů.

Obhájce titulu vyhrál v Toulouse, když jediný gól úvodního zápasu kola vstřelil Govou v deváté minutě. Skóroval hlavou po rohu, který zahrával záložník Juninho.

Trenér Houllier tentokrát nenasadil do základní sestavy norského útočníka Carewa, jenž řádil v úterním zápase Ligy mistrů na hřišti Olympiakosu Pireus, kde vstřelil dva góly. Do hry šel až šest minut před koncem.

Carew je v norské nominaci pro blížící se zápasy baráže o postup na mistrovství světa proti české reprezentaci.

Prvního vítězství v novém ročníku se dočkaly Méty. Na domácím stadionu porazili Ajaccio, ve druhém poločase skórovali Gueye a Džiba.

Mužstvo Štrasburku se opět nedočkalo vítězství, když prohrálo na půdě sedmého Lille 0:2 a zůstalo se šesti body na posledním místě tabulky.

Výsledky 14. kola: Toulouse - Lyon 0:1 (9. Govou), St. Etienne - Auxerre 1:1 (35. Hognon - 82. Mignot), Le Mans - Marseille 3:0 (6. Chiumiento, 60. Fanchone, 76. Bangoura), Nice - Bordeaux 0:1 (48. Laslandes), Nantes - Nancy 3:0 (27. Da Rocha, 62. Signorino, 67. Bamogo), Mety - Ajaccio 2:0 (59. Gueye, 87. Džiba), Lille - Štrasburk 2:0 (5. Odemwingie, 65. Lichtsteiner), Sochaux - Lens 1:1 (10. Ilan - 59. Cousin), Troyes - Rennes 2:1 (27. Jaziri, 77. Tourenne - 16. Gourcuff), Paříž SG - Monaco 0:0.

LOS MUŽSTVA
AKTUÁLNÍ KOLO PŘÍŠTÍ KOLO
TABULKY

Souboj Achille Emany z Toulouse (vlevo) a Fredem z Lyonu v utkání francouzské ligy.