Trenčín utrpěl už dvanáctou prohru

B r a t i s l a v a - Fotbalisté Artmedie Petržalka porazili v dohrávaném utkání 21. kola slovenské ligy Ozetu Duklu Trenčín 1:0. Vítězný gól vstřelil před nejvyšší návštěvou kola, 7792 diváků, hlavou zblízka Majoroš. Pro nejhorší celek soutěže Trenčín to byla již dvanáctá prohra v sezóně. Petrželka je pátá. V sobotu Slovanu Bratislava remizoval v s MŠK Žilina 0:0 a Inter tak po páteční výhře v Trnavě 1:0 zvýšil vedení v tabulce před svým bratislavským rivalem na devět bodů. V brance Slovanu ještě na podzim pravidelně nastupoval český gólman Tomáš Bernady, ale v jarní části trenér Jarábek staví mezi tyče Kelemena.

Nová posila Radim Nečas z pražské Slavie má v záloze své stabilní místo, výjimkou nebyl ani sobotní zápas. Na druhé straně se v dresu Žiliny neobjevila ani jedna z českých posil: brankář Marek Čech ustoupil Rzeszotovi, ani Marcel Švejdík nedostal v útoku příležitost.

Košice prohrály v Ružomberku před 6387 diváky 2:3. Nová akvizice v brance Košic, Jiří Kobr z Viktorie Žižkov, prožívá těžké chvíle. Jeho tým totiž v jarní části nezískal zatím ani bod. Skóre otevřel v 31. minutě z penalty osmatřicetiletý veterán Hýravý. Košice dokázaly srovnat o čtyři minuty později, po obrátce však přišly během sedmi minut dva Varadinovy góly, které zajistily Ružomberku vítězství. V dresu domácích se o tři body zasloužil také český obránce Aleš Hellebrand. Až v druhé minutě nastaveného času košický Štrba snížil na 3:2, na remízu však už bylo pozdě.

Dělbou bodů skončil duel Prešova s Matadorem Púchov. Nováček překvapil domácí diváky v 42. minutě gólem Perniše, o remíze rozhodla Petrušova penalta v 66. minutě. Na utkání se přišlo podívat pouze 3651 fanoušků, byť vedení klubu nabízí v jarní části vstup k stání zdarma. Kolo ukončí v neděli od 10:30 zápas Artmedie Petržalka s Ozetou Duklou Trenčín.

Slovenská liga - 21. kolo: Artmedia Petržalka - Ozeta Dukla Trenčín 1:0 (49. Majoroš), Tatran Prešov - Matador Púchov 1:1 (66. Petruš z pen. - 42. Perniš), SCP Ružomberok - 1. FC Košice 3:2 (50. a 57. Varadin, 31. Hýravý z pen. - 34. Libič, 90. R. Štrba), Slovan Bratislava - MŠK Žilina 0:0, Spartak Trnava - Inter Bratislava 0:1 (9. Šuchančok).