Tottenhamský útočník Richarlison (vlevo) v souboji o míč s Reecem Jamesem z Chelsea. | foto: AP

Trápení Chelsea trvá: padla i na Tottenhamu a na výhru čeká přes měsíc

• 4
Fotbalisté Tottenhamu si po vítězství 2:0 v domácím londýnském derby upevnili čtvrtou příčku v tabulce anglické ligy. To hostující Chelsea se dál topí v nevídané krizi.

Po čtyřiadvaceti odehraných ligových zápasech jí patří desáté místo, vstřelila jen třiadvacet branek a má pasivní skóre. Druhou porážku v řadě sledoval přímo na tribuně i majitel Todd Boehly, který do klubu od léta napumpoval stovky milionů liber.

Není to vidět.

Chelsea má víc porážek než výher a podstatně blíž má k sestupovým příčkám než k elitní čtyřce. Soutěžní zápas vyhrála naposledy v polovině ledna.

Chelsea v zápase už v 19. minutě přišla o zraněného stopera Thiaga Silvu kvůli zranění. V nastavení první půle pak po potyčce dostal červenou kartu Zijach, ale po přezkoumání videozáznamu rozhodčí vyloučení odvolal.

Hosté pak nezachytili nástup do druhého poločasu a po pouhých 19 sekundách prohrávali. Brankáře Arrizabalagu překonal pohlednou střelou pod břevno záložník Oliver Skipp. Dvaadvacetiletý odchovanec severolondýnského klubu dal první gól v anglické nejvyšší soutěži i v dresu Tottenhamu.

Trenér Potter čelí kvůli špatným výsledkům Chelsea výhružkám smrtí

Vítězství pojistil osm minut před koncem pro změnu historicky nejlepší střelec Tottenhamu Harry Kane. Kapitán mužstva a s 18 góly druhý nejlepší střelec soutěže se stal po Robertu Lewandowském druhým hráčem z pěti elitních evropských lig, který v každé z posledních devíti sezon nastřílel v soutěžních zápasech alespoň 20 branek.

Nedělní výsledek 25. kola: Tottenham - Chelsea 2:0 (46. Skipp, 82. Kane).

Tottenham - Chelsea FC 2:0 (0:0)

Branky: 46. Skipp, 82. Kane. Rozhodčí: Attwell – Cann, Mainwaring. ŽK:45+3. Emerson Royal, 59. B. Davies I - 45+2. Zíjáš, 45+3. Havertz, 74. Mount. Diváci: 61 613.

Tottenham Forster – Romero, Dier, Lenglet – Emerson Royal, Skipp, Höjbjerg, B. Davies I – Kulusevski (79. Son Hung-min), Richarlison (89. Porro) – Kane (C).

Chelsea FC Arrizabalaga – R. James (C), T. Silva (19. W. Fofana), Koulibaly, Chilwell – Loftus-Cheek (62. Mount), E. Fernández – Zíjáš (62. Zakaria), Félix (83. Mudryk), Sterling (83. Aubameyang) – Havertz.