St. Etienne znovu padlo, Monaco má bod

• 5
Paříž - Fotbalisté St. Etienne, které trénuje Ivan Hašek, nevyhráli už čtyři zápasy v řadě. Ve 25. kole francouzské ligy prohráli 1:3 s Rennes. Lyon předvedl proti Lille parádní obrat. Ještě osm minut před koncem prohrával, jenže pak během pouhých šesti minut skóre otočil a vyhrál 2:1. Monaco na svém hřišti uhrálo bezbrankovou remízu s druhým Lens.

Lille na domácím hřišti vedlo od padesáté minuty. Po centru z pravé strany využil nedorozumění Squillacciho a Crise útočník Audel. Na nepříznivý vývoj zareagoval kouč Houllier a na poslední půlhodinu poslal na hřiště Baroše.

Střelou z 23 metrů vyrovnal brazilský útočník Fred a dvě minuty před koncem otočil skóre Sébastien Squillaci. Po sérii nevydařených zápasů si tak obhájci titulu připsali druhou výhru po sobě.

Český fotbalový trenér Ivan Hašek v poslední době v St. Etienne moc radosti neužije. Jeho tým utrpěl už třetí domácí prohru za sebou, po Monaku a Sedanu tady vyhráli i hosté z Rennes. Na vítězství 3:1 měly největší podíl dvě branky nigerijského útočníka Utaky. Hašek tentokrát nemohl využít služeb českého reprezentanta Marka Heinze,
který pykal za žluté karty.

Druhou výhru za sebou a teprve šestou v sezoně slaví fotbalisté Paris St. Germain, kterým viditelně prospěl lednový příchod kouče Paula Le Guena. Pařížané po minulé výhře nad Monakem dnes vyhráli v Nancy 3:0. Hosté, v jejichž sestavě nechyběl český reprezentační stoper David Rozehnal, sice ve 14. minutě neproměnili penaltu, když selhal Gallardo, ale dvacet minut před koncem se trefil portugalský kanonýr Pauleta a pak oslabeného soupeře slepenými brankami v samém závěru dorazily branky Fraua a Gallarda, který si tak spravil chuť po penaltovém selhání v úvodu utkání.

Nevyrovnané výkony dál trápí Bordeaux, druhý tým loňského ročníku. Dnes klopýtl na hřišti Troyes, které díky výhře 1:0 opustilo sestupové příčky. V sestavě hostí se od 69. minuty objevil rekonvalescent Vladimír Šmicer a přestože hru Bordeaux v závěru oživil, na vyrovnání už hosté nedosáhli.

Kvalitní defenzivou se prezentovali fotbalisté Monaka a s druhým celkem francouzské ligy Lensem uhráli bezbrankovou remízu. Zůstávají tak čtrnáctí a na sestupové pozice mají náskok čtyř bodů.

Hosté, unavení po vítězném utkání Poháru UEFA s Panathinaikosem Atény, sice byli aktivnější, ovšem žádnému z útočníků se nepodařilo překonat obranu Monaka. To se však na druhé straně nepovedlo ani českému kanonýrovi Janu Kollerovi, který v dresu knížecího klubu odehrál 66 minut. Další český reprezentant Jaroslav Plašil hrál o dvanáct minut déle.

Gól pak nepadl ani v druhém dnešním utkání Marseille - Nantes.

Výsledky - 25. kolo:
St. Etienne - Rennes 1:3
(35. Gomis - 14. a 58. Utaka, 62. Marveaux), Lille - Lyon 1:2 (50. Audel - 82. Fred, 88. Squillaci), Lorient - Toulouse 0:1 (54. Paulo César z pen.), Nancy - Paris St. Germain 0:3 (71. Pauleta, 86. Frau, 90. Gallardo), Sedan - Auxerre 2:2 (19. Sartre, 22. Job - 16. a 90. Niculae), Sochaux - Le Mans 2:0 (13. Alvardo z pen., 78. Yebda vlastní), Troyes - Bordeaux 1:0 (67. Gigliotti), Valenciennes - Nice 0:1 (28. Koné z pen.), Monako - Lens 0:0, Marseille - Nantes 0:0.