Sporting si zajistil účast v Poháru UEFA

Lisabon - Fotbalisté Sportingu Lisabon si v posledním kole spravili chuť z nepovedené sezony, v níž se jim nepodařilo obhájit ligový titul. Sporting udržel třetí místo v tabulce, které mu zaručuje účast v příštím ročníku Poháru UEFA. V posledním kole porazil Maritimo brankou ze šesté minuty 1:0. Za lisabonský klub hrál od 78. minuty Pavel Horváth, ale do statistiky zápasu se stihl zapsat jen žlutou kartou.

Novopečený mistr Boavista Porto utrpěl debakl v městském derby s konkurenčním FC. Na vítězství 4:0 se podílel hattrickem Brazilec Deco Sousa, který stihl dát tři branky za 33 minut. Benfica zachraňovala remízu na hřišti Deportiva Aves v poslední minutě, v konečné tabulce skončila šestá, což pro slavný klub znamená nejhorší výsledek v historii. Aves společně s Campomaiorense a Amadorou sestoupily do druhé ligy.

34. kolo: Guimaraes - Farense 1:0, Sporting Lisabon - Maritimo 1:0, Alverca - Campomaiorense 2:1, Gil Vicente - Pacos Ferreira 3:1, Salgueiros - Belenenses 2:0, Deportivo Aves - Benfica Lisabon 4:4, FC Porto - Boavista 4:0, Beira Mar - Amadora 3:3, Braga - Leiria 3:5.