TAK SI POJĎ PLÁCNOUT, KÁMO. Lionel Messi (uprostřed) slaví s Neymarem svou...

TAK SI POJĎ PLÁCNOUT, KÁMO. Lionel Messi (uprostřed) slaví s Neymarem svou trefu do sítě Gijónu. | foto: AP

Dvakrát Messi, jednou Suárez. Barcelona zdolala Gijón a vede o šest bodů

• 4
Fotbalisté Barcelony vyhráli v dohrávce španělské ligy v Gijónu 3:1 a vedou tabulku o šest bodů před Atléticem Madrid. Dva góly vstřelil Lionel Messi a třetí přidal Luis Suárez, který krátce předtím neproměnil pokutový kop.

Messi v 25. minutě otevřel skóre střelou zpoza vápna a připsal si jubilejní 300. gól ve španělské lize, domácí Carlos Castro ale zanedlouho z rychlého protiútoku vyrovnal. Nerozhodný stav však vydržel jen další čtyři minuty, pak Suárez našel v šestnáctce Messiho a ten poslal patnáctým gólem v sezoně favorita znovu do vedení.

Messi mohl ještě před přestávkou završit hattrick, jenže jeho další střelu vyrazil brankář Cuéllar a Neymarova dorážka skončila jen na brankové konstrukci. V druhé půli se Cuéllar vytáhl i proti Suárezově penaltě, kterou zneškodnil skokem k tyči.

Přesto se nakonec Suárez čtyřiadvacátého zásahu v sezoně dočkal. Střelou pod břevno pojistil barcelonskou výhru a tabulku střelců vede o tři góly před Cristianem Ronaldem z Realu.

Dohrávka 16. kola: Sporting Gijón - FC Barcelona 1:3 (27. C. Castro - 25. a 31. Messi, 67. Suárez).