Fotbalisté Atlética Madrid se radují z gólu proti Betisu. | foto: Reuters

Atlético zvládlo duel o čtvrté místo, první je po remíze Sociedad

• 0
Fotbalisté Realu Sociedad přišli ve 12. kole španělské ligy v 91. minutě o vítězství nad Bilbaem a po remíze 1:1 vedou tabulku o bod před Realem Madrid a Sevillou. Ty však mají zápas k dobru. Na čtvrté místo se vyhoupl úřadující šampion Atlético Madrid, které zvítězilo nad Betisem 3:0. První výhru v tomto ligovém ročníku slaví Getafe, jež zdolalo barcelonský Espaňol 2:1.

Hráči Sociedadu, chcete-li San Sebastianu se dostali v baskickém derby před vlastními fanoušky do vedení v 57. minutě, kdy se trefil z penalty švédský reprezentant Isak. Domácí dohrávali v početní výhodě, v 84. minutě byl totiž vyloučen po druhé žluté kartě Martinez, přesto těsné vedení neudrželi. V úvodu nastaveného času vyrovnal Muniain.

San Sebastian má přesto jako jediný na kontě 25 bodů a neprohrál v lize už 11 zápasů po sobě. Napříč všemi soutěžemi drží čtrnáctizápasovou šňůru neporazitelnosti.

Uspělo také Atlético, které v přímém boji o čtvrté místo s Betisem nasměroval k vítězství v 26. minutě Carrasco. Domácí pokračovali v aktivitě i ve druhé půli, a přestože trefa Hermosa z 50. minuty nebyla kvůli ofsajdu uznána, o třináct minut později získali dvoubrankový náskok po vlastním gólu Pezzelly. Zisk tří bodů pečetil v závěru střídající Joao Felix. Atlético neprohrálo v lize čtvrtý zápas po sobě, naopak Betis nenavázal na tři výhry.

Premiérového triumfu se dočkalo Getafe. I bez zraněného reprezentanta Jakuba Jankta zdolalo Espaňol 2:1, obě branky vstřelil turecký útočník Ünal. Getafe zůstalo poslední, od devatenáctého Levante ho už ale dělí jen skóre.

Mallorca ztratila v závěru výhru na hřišti Cádizu a remizovala 1:1. Hosty sice dostal do vedení v první půli Baba, v 87. minutě však byl vyloučen po druhé žluté kartě Sedlar a ve třetí minutě nastaveného času potrestal Reinův faul z pokutového kopu Negredo. Mallorca remizovala v lize potřetí za sebou a je dvanáctá. Cádiz nevyhrál již sedmkrát a je sedmnáctý.

Nedělní zápasy 12. kola: Cádiz - Mallorca 1:1 (90.+3 Negredo z pen. - 29. Baba), Atlético Madrid - Betis Sevilla 3:0 (26. Carrasco, 63. vlastní Pezzella, 80. Joao Felix), Getafe - Espaňol Barcelona 2:1 (31. a 56. Unal - 38. Gómez), Real Sociedad (San Sebastian) - Bilbao 1:1 (58. Isak z pen. - 90.+1 Muniain).

Cádiz CF - RCD Mallorca 1:1 (0:1)

Branky: 90+4. Negredo - 29. Baba. Rozhodčí: Gómez – Mateu Lahoz, Fuertes. ŽK:20. Fali, 77. Cala, 90+1. Alarcón - 18. Ndiaye, 31. D. Rodríguez, 51. Sedlar, 74. Baba, 90+3. Reina. ČK:83. Dani García (trenér, mimo hřiště), 87. Sedlar.

Cádiz CF Ledesma – Carcelén (80. Osmajić), Cala, Fali (46. Chust), A. Espino – Chapela (70. Arzamendia), Jönsson (62. Alarcón), Álex Fernández (C), Perea – Lozano, Sobrino (61. Negredo).

RCD Mallorca Reina (C) – Maffeo (83. Sastre), Valjent (46. Sedlar), Russo, Oliván – Sevilla (63. de Galarreta), Baba, D. Rodríguez – Lee Kang-in (90+1. Battaglia), Ángel Rodríguez, Ndiaye (63. A. Sánchez).

Atlético Madrid - Real Betis 3:0 (1:0)

Branky: 26. Carrasco, 63. Pezzella, 80. Félix. Rozhodčí: Alberola Rojas – González González, Jaime Latre.

Atlético Madrid Oblak – Hermoso, J. Giménez, Savić – Carrasco (88. Lodi), de Paul (84. Cunha), Koke (C), Trippier – Griezmann, Á. Correa (84. H. Herrera) – L. Suárez (71. Félix).

Real Betis C. Bravo – Moreno, González, Pezzella, Montoya – Guardado (C) (78. Rober), W. Carvalho (66. G. Rodríguez) – Juanmi (46. Tello), Canales, Rodri (46. Ruibal) – José (78. Iglesias).

Getafe CF - Espanyol Barcelona 2:1 (1:1)

Branky: 32. Ünal, 56. Ünal - 39. Sergi Gómez. Rozhodčí: Muňiz – Hernández, Melero. ŽK:13. S. Mitrović, 21. Ünal, 62. Dakonam, 66. Nemanja Maksimović, 70. J. Silva, 90+2. Damián Suárez, 90+6. Jaime Mata - 27. Darder, 69. Puado, 88. Pedrosa, 90+4. Bare. Diváci: 4721.

Getafe CF Soria – Damián Suárez (C), Dakonam, S. Mitrović, Koffi (65. J. Silva) – Nyom (81. Florentino), Arambarri, Nemanja Maksimović, Aleñá (81. Cuenca) – Ünal (76. Jaime Mata), Poveda Romera.

Espanyol Barcelona Diego López (C) – Aleix Vidal, Sergi Gómez, Cabrera, Pedrosa – Embarba (90. Wu), Morlanes (72. Bare), Darder (46. Loren), Melendo (46. Y. Herrera) – Melamed (63. Puado), Dimata.

Real Sociedad San Sebastian - Athletic Bilbao 1:1 (0:0)

Branky: 58. Isak - 90+1. Muniain. Rozhodčí: J. Martínez – R. Alonso, M. Martínez. ŽK:71. Isak, 74. Januzaj, 78. Merino, 90+3. Guevara - 56. I. Martínez, 59. de Marcos. ČK:84. I. Martínez.

Real Sociedad San Sebastian Remiro – Gorosabel, A. Elustondo (C), Le Normand, Rico (79. Muñoz) – Januzaj (79. Guevara), Zubimendi, Merino, D. Silva (79. Zubeldia) – Isak (86. Lobete), Sörloth (67. Portu).

Athletic Bilbao Simón – de Marcos (79. Petxa), I. Martínez, Yeray, Lekue – Berenguer (79. N. Williams), Dani García (87. Núñez), Vencedor, Muniain (C) – Raúl García (66. Sancet), I. Williams.