Carlos Soler z Valencie slaví svůj gól proti Realu Madrid.

Carlos Soler z Valencie slaví svůj gól proti Realu Madrid. | foto: Reuters

Real se před El Clásikem dotáhl na Barcelonu, Sevilla prohrála doma

• 3
Fotbalisté Realu Madrid díky gólu Benzemy v nastavení odvrátili porážku ve Valencii a bodově se dotáhli na Barcelonu, která v 17. kole španělské ligy remizovala v San Sebastianu 2:2. A to zrovna před středečním El Clásikem. Sevilla s českým gólmanem Tomášem Vaclíkem prohrála 1:2 s Villarrealem a po osmi kolech našla přemožitele.

Real měl sice převahu, ale z prvního gólu se v 78. minutě díky Carlosi Solerovi radovali domácí. Madridský celek se vyrovnání dočkal až v úplném závěru zápasu. Na rohový kop se do soupeřova vápna vydal brankář Thibaut Courtois a právě po jeho hlavičce se z dorážky prosadil Benzema.

Real se díky bodu dotáhl na vedoucí Barcelonu, na jejímž hřišti ho ve středu čeká dohrávka odloženého Clásica. Oba celky mají na kontě 35 bodů a vzájemný duel k dobru. Třetí Sevilla na ně ztrácí čtyři body a o další bod zpět je čtvrté Getafe, které si poradilo 2:0 s Valladolidem a už sedm kol neprohrálo.

I Barcelona prohrávala. San Sebastian si na lídra soutěže poprvé vyšlápl ve 12. minutě, kdy pokutový kop s jistotou proměnil Mikel Oyarzabal. Krátce před pauzou ale srovnal po rychlém protiútoku chytrým dloubáčkem Antoine Griezmann.

Katalánský velkoklub poslal do vedení v 49. minutě Luis Suárez, kterému předložil míč před prázdnou branku Lionel Messi. Čerstvý držitel Zlatého míče Messi připravil uruguayskému kanonýrovi pět z posledních šesti branek, sám ale gólově nenavázal na hattrick z minulého kola proti Mallorce.

Naopak v 62. minutě vyrovnal na konečných 2:2 po nešťastném zákroku brankáře Marca-Andrého ter Stegena útočník Alexander Isak.

Remízy San Sebastianu využilo Atlético Madrid a výhrou 2:0 nad Pamplonou se posunulo na čtvrté místo. Domácí přitom dlouho nemohli najít recept na skvěle chytajícího Sergia Herreru, kterému navíc při hlavičce Joaa Felixe v prvním poločase pomohlo i břevno.

Nakonec brankáře Pamplony překonal v 67. minutě hlavou po standardní situaci nejlepší střelec týmu Álvaro Morata. Pojistku přidal v 75. minutě Saúl.

Vaclíka jako první překonal v 13. minutě po rohovém kopu Raúl Albiol. Domácí po přestávce sice dokázali srovnat zásluhou pohotového voleje Munira El Haddadiho, ale v 74. minutě rozhodl dorážkou do prázdné brány střídající Karl Toko Ekambi.

Výsledky 17. kola: San Sebastian - FC Barcelona 2:2 (12. Oyarzabal z pen., 62. Isak - 38. Griezmann, 49. Suárez), Bilbao - Eibar 0:0, Granada - Levante 1:2 (60. Machís - 55. Rochina, 90. Bardhi), Alavés - Leganés 1:1 (81. Joselu - 43. Braithwaite), Atlético Madrid - Pamplona 2:0 (67. Morata, 75. Saúl), Getafe - Valladolid 2:0 (36. Cucurella, 82. Rodríguez), Vigo - Mallorca 2:2 (20. Rafinha, 49. Aspas z pen. - 33. Sevilla z pen., 84. Budimir), Espaňol Barcelona - Betis Sevilla 2:2 (19. Darder, 41. Bernardo - 4. Iglesias, 68. Bartra), FC Sevilla - Villarreal 1:2 (62. El Haddadi - 13. Albiol, 74. Ekambi), Valencie - Real Madrid 1:1 (78. Soler - 90.+5 Benzema).

Getafe CF - Real Valladolid 2:0 (1:0)

Branky: 36. Cucurella, 82. Ángel Rodríguez. Rozhodčí: Antonio Mateu Lahoz – Pau Cebrián Devís, Iker De Francisco Grijalba. ŽK:17. Cucurella, 32. Damián Suárez, 68. Portillo - 8. Barba, 30. Fernández, 62. Alcaraz.

Getafe CF Soria – Damián Suárez, Dakonam, Cabrera, Oliveira – Portillo (74. Nyom), Arambarri, Nemanja Maksimović, Cucurella (85. Antunes) – J. Molina (C) (72. Ángel Rodríguez), Jaime Mata.

Real Valladolid Masip – Porro, Olivas, Karim, Barba – Plano, Fernández, Míchel (C) (55. Alcaraz), Rubio (58. Ünal) – Sandro Ramírez (72. Hervías), Guardiola.

Granada CF - Levante UD 1:2 (0:0)

Branky: 60. Machís - 55. Rochina, 89. E. Bardhi. ŽK:11. Gonalons, 52. Neva, 90+1. Eteki, 90+1. C. Fernández - 2. Postigo, 59. E. Bardhi, 90+1. Cabaco. Diváci: 14127.

Granada CF Rui Silva – Díaz (C), D. Duarte, J. A. Martínez, Neva – Y. Herrera, Gonalons (75. Eteki) – Puertas (53. Machís), C. Fernández, Vadillo – Soldado (71. Machís).

Levante UD Aitor Fernández – Miramón (71. Coke), Postigo, Cabaco, Toňo – Rochina (88. S. León), Campaña, Radoja, E. Bardhi – Morales (C) (78. N. Vukčević), Martí.

Real Sociedad San Sebastian - FC Barcelona 2:2 (1:1)

Branky: 12. Oyarzabal, 62. Isak - 38. Griezmann, 49. L. Suárez. Rozhodčí: Alberola – I. Hernández, Cerdán. ŽK:74. L. Suárez.

Real Sociedad San Sebastian Remiro Gargallo – Zaldúa, D. Llorente, Zubeldia, Monreal – Guevara – Portugués (59. Januzaj), Ödegaard, Merino, Oyarzabal (85. Barrenetxea) – Isak (66. José).

FC Barcelona ter Stegen – Roberto, Piqué, Lenglet, Alba (74. N. Semedo) – Rakitić (79. Arturo Vidal), Busquets (73. Aleñá), F. de Jong – Messi, L. Suárez, Griezmann.

Sevilla FC - Villarreal CF 1:2 (0:1)

Branky: 61. Munir - 13. Albiol, 74. Toko Ekambi. Rozhodčí: Adrián Cordero – José Escuela, Antonio Cerezo. ŽK:63. Ó. Torres, 90+3. Diego Carlos.

Sevilla FC Vaclík – Navas (C), Diego Carlos, Carriço, Reguilón – Banega (78. Dabbur), Fernando, F. Vázquez – Munir, L. de Jong (59. Chicharito), Ó. Torres (78. Jordán).

Villarreal CF Asenjo – M. Gaspar (C), Albiol, Francisco Torres, Quintilla – Iborra – Chukwueze (66. Toko Ekambi), Anguissa, Trigueros, Moisés Gómez (89. Ra. Funes Mori) – G. Moreno (78. Peña).

Espanyol Barcelona - Real Betis 2:2 (2:1)

Branky: 19. Darder, 41. Espinosa - 4. Iglesias, 68. Bartra. Rozhodčí: Cuadra – López, García. ŽK:15. Granero, 31. F. Calero, 85. Espinosa, 90+3. Ferreyra - 80. Feddal. Diváci: 22 248.

Espanyol Barcelona Diego López – David López (64. Naldo), Espinosa, F. Calero – V. Gómez, Darder, Roca, Vilà – Campuzano (69. Ferreyra), Granero (76. Iturraspe), Calleri.

Real Betis Robles – Mándí (65. Tello), Bartra, Feddal – Emerson, Canales, Kaptoum, Moreno – Fékir (53. D. Lainez), Iglesias, Joaquín (83. Loren).

Athletic Bilbao - SD Eibar 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Melero – Torre, J. Martínez. ŽK:56. Raúl García, 90. San José, 90+2. Capa - 86. Kike García, 88. Dmitrović, 90+4. Tejero.

Athletic Bilbao Simón – Capa, Yeray, I. Martínez, Berchiche – San José, Dani García – I. Williams, Unai López (64. Villalibre), I. Córdoba (46. I. Gómez) – Raúl García.

SD Eibar Dmitrović – R. Correa, P. Oliveira, Bigas (21. Burgos), Tejero – P. León (82. De Blasis), Expósito, Escalante, Inuj – Enrich, Kike García (86. Charles).

Atlético Madrid - CA Osasuna 2:0 (0:0)

Branky: 67. Morata, 75. Saúl Ñíguez. Rozhodčí: Munuera – Sobrino, Baena. ŽK:26. Sánchez, 57. Simeone - 53. Herrera. Diváci: 46 033.

Atlético Madrid Oblak – Trippier, Felipe, J. Giménez, Sánchez (63. H. Herrera) – Saúl Ñíguez, Koke (C), Partey, Lemar (54. Á. Correa) – Félix (82. Hermoso), Morata.

CA Osasuna Herrera – Roncaglia, D. García, Navas, Estupiñán – R. Torres (73. Adrián López), Oier (C) (73. R. Ibáñez), Brašanac, Mérida (79. I. Pérez), R. García – Ávila.

Real Club Celta de Vigo - RCD Mallorca 2:2 (1:1)

Branky: 21. Rafinha, 50. Aspas - 34. Sevilla, 84. Budimir. ŽK:33. Aidoo, 58. N. Araujo, 75. S. Mina - 45+4. Budimir, 72. Campos. ČK:79. Raíllo.

Real Club Celta de Vigo Blanco – K. Vázquez (90. G. Fernández), N. Araujo, Aidoo, Olaza – Méndez (67. S. Mina), Sisto – Yokuşlu, Lobotka, Rafinha – Aspas.

RCD Mallorca Reina – Raíllo, Valjent, Agbenyenu, Gámez – Rodríguez, Sevilla (63. Lago Junior), Baba Mohammed, Febas (48. Campos) – Budimir, Kubo (77. Chavarría).

Deportivo Alavés - CD Leganés 1:1 (0:1)

Branky: 81. Joselu - 43. Braithwaite. Rozhodčí: Soto – Costoya, Álvarez. ŽK:2. Ely, 42. Joselu - 8. Nasjrí, 61. Omeruo, 72. J. Silva.

Deportivo Alavés Pacheco – Martín (70. Rioja), Navarro, Ely, R. Duarte – Burke (77. Sainz), García, Pons, Aleix Vidal (88. Magallán) – Joselu, Lucas Pérez.

CD Leganés Cuéllar – Bustinza, Awaziem, Omeruo, J. Silva, Rodrigues – Óscar Rodríguez (58. Rivera), R. Pérez, Mesa (77. Eraso) – Braithwaite, Nasjrí.

Valencia CF - Real Madrid CF 1:1 (0:0)

Branky: 80. Soler - 90+5. Benzema. Rozhodčí: Sánchez – Cabaňero, Gallego. ŽK:40. Soler - 79. Carvajal, 90+3. Jović.

Valencia CF Doménech – Wass, Garay, Gabriel, J. Costa (63. M. Vallejo) – Coquelin (84. Kondogbia) – Torres (90+1. Diakhaby), Soler, Parejo, Gayá – Rodrigo.

Real Madrid CF Courtois – Carvajal, Ramos, Varane, Nacho Fernández – Modrić (83. Jović), Valverde, Kroos – Rodrygo (71. Bale), Benzema, Isco (70. Vinícius Júnior).